Mültecilere karşı ırkçı tutumu ile sık sık gündeme gelen Bolu Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Tanju Özcan, yeni bir skandala imza attı.

Mültecilere karşı ırkçı tutumu ile sık sık gündeme gelen Bolu Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Tanju Özcan'dan, yeni bir skandal daha geldi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Belediye Meclisi toplantısında, AK Parti'li kadın meclis üyesine yönelik skandal ifadeler kullanan Özcan, "Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor." dedi.

KADINLARI HEDEF ALAN İLK SKANDALI DEĞİL

Özcan, geçtiğimiz aylarda da, sosyal medyada yayınlanan bir programda, sağlık sorunu nedeniyle çocuk sahibi olamadığı için kendisinden yardım isteyen kadınla ilgili terbiye sınırlarını aşan imalı ifadeler kullanmıştı.

Özcan, kamuoyunda infiale neden olan açıklamasında, "Bir açılış yapıyoruz, Bolu'da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. 'Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz' dedi. Ben de 'Hemen Ankara'ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?' dedim. 'Sıkıntı yok' dedi. 'Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?' dedi. 'Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim' dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var" demişti.

Skandal sonrası kentte yaşayan bir grup kadın, belediye binası önüne giderek, "Tüm kadınlar adına Tanju Özcan'ı kınıyoruz" yazılı siyah çelenk bırakmıştı.

ÖMER ÇELİK'TEN AÇIKLAMA: LANETLİYORUZ

Konu ile ilgili Twitter hesabından açıklamada bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bolu Belediye Başkanı @tanjuozcanchp'nin kadın meclis üyemize dönük ahlaksız ve çirkin ifadelerini lanetliyoruz. Bu çirkin saldırı tüm kadınları hedef alan bir ahlaksızlıktır. Siyasi ve hukuki olarak gereğini yapacağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 101 Yorum Var
 • mrt 01.06.2022 08:44
  Şu tipine bak aşağılık mahlukat nasıl bi uslupla yetiştiriliyorsunuz yav siz zavallılar geçmişsin birde başkan olacaksın
 • Vatandaşın biri 31.05.2022 22:25
  Tiksindim ,zavallı
 • Ertuğrul 31.05.2022 21:32
  Bunların zihniyeti çamur zihniyeti.
 • Mehdi 31.05.2022 20:10
  Evliymiş sen evliliginde buysan bekarligıni düşünemiyorum ateş dolu cezaya ahirette hazır olun
 • Neco 31.05.2022 20:08
  Atın bu dengesizi, bundan başkan olmaz, Bolu yu temsil edemiyor
Daha fazla yorum görüntüle