İstanbul Esenyurt'ta doktor 'şok' geçirmesi lazım dediği kadına, silahlı saldırı düzenlediler.

Olay, dün sabah saatlerinde Bağlarçeşme Mahallesi'nde bulunan bir sokakta yaşandı. Servis aracının arkasına saklanan biri, sokaktan geçen kadınlara kurusıkı tabanca ile ateş edip, kaçtı.

Olayda şans eseri 2 kadın da yara almadı. Saldırganın kaçtığı ve 2 kadının olay sonrası yürüyerek yollarına devam ettiği anlar bir işyerinin kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerin sosyal medyada ortaya çıkması üzerine polis ekipleri, çalışma başlattı.

ŞOK YAŞAMASI İÇİN ATEŞ ETMİŞLER

Olay yerinde yaptıkları incelemelerin ardından polis ekipleri, saldırganı yakaladı.

İfadesi alınmak üzere saldırgan ile beraber kadının yakınları da polis merkezine götürüldü. Kadının akrabaları verdikleri ifadede, "Görüntülerdeki kadın, akrabamız. Bir kaza sonucu hafıza kaybı yaşadı. Hafıza kaybının geçmesi için doktoru 'Şok geçirmesi lazım' dedi. Biz de böyle bir şey planladık" diye konuştu.

ATEŞ EDEN AKRABA ÇIKTI

Öte yandan kadına ateş eden kişinin de, akrabası olduğu öğrenildi. Kadın ise akrabalarından şikayetçi olmadı.

"SİLAH SESLERİNİ DUYDUM"

Dükkanın da oturduğu sırada silah seslerini duyduğunu söyleyen Ramazan Özdoğan, "Sabah dükkanımı açtım. Dükkan çıkıp, baktığımda hiçbir şey görmedim. Olayın neden olduğun bilmiyorum. Kurusıkı tabanca ile ateş edildiğini öğrendim" dedi. 

Yorumlar 38 Yorum Var
 • Ercan 58 11.06.2022 16:41
  Ancak bizde olur böyle şeyler
 • H u 11.06.2022 15:26
  Market fiyatlarını görse daha etkili olurdu.
 • RAMSES efendi 11.06.2022 15:10
  bu olmadı roket atar hazırla ramazan
 • hasan 11.06.2022 14:51
  doktorun tavsiyesi fayda etmişmi.
 • Tarik 11.06.2022 14:44
  Valla enteresan tır falan surseydiniz uzerine yani ne diyim en azindan roket , mayin, tahrip kalibi falan denememisler bunada sukur
Daha fazla yorum görüntüle