AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu, İstanbul Finans Merkez ve sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili kanun tekliflerinin; bu hafta Meclis Genel Kurulu'nun gündeminde olacağını söyledi.

ANKARA'DA YAŞANAN SEL FELAKETİ

Akbaşoğlu, Ankara’da yaşanan sel felaketi nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın önlem almadığı iddialarının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

"Ankara'da yaşanan sel felaketleri ile ilgili Meteoroloji'nin çok daha önceden bildirmesi, gerekli önlemlerin, tedbirlerin alınmasını gerektirebilecek bir zaman aralığını verdiği bu süreç içerisinde İstanbul'da veya Ankara'da yaşanan ve sonuçlarını da hep beraber gördüğümüz olaylarda genel siyaset içindeki tutum ve davranışlarına dönük yaklaşımlarının hem İstanbul hem Ankara belediye başkanları nezdinde yerel anlamdaki hizmetlere yoğunlaşmadıkları açık ve seçik bir şekilde yaşanılan olaylar marifetiyle görülmektedir.

Bu manada yaşanan felaketlerin hemen akabinde vatandaşlarla beraber olması gerekenlerin, vatandaşların içinde bulunmaktan uzak bir şekilde adeta kendilerini unutturmaya dönük bir yaklaşım içerisinde olduğu da vatandaşlarımızın gözünden kaçmamaktadır.

Genel siyasette cumhurbaşkanlığı adaylığı gibi hususlarla gündeme gelmektense yerel hizmetler anlamında gündeme gelmeleri daha doğru olacaktır."

HDP'Lİ VEKİLLERİN POLİSE SALDIRISI

Akbaşoğlu, HDP milletvekilinin polise tokat atmasının anımsatılması üzerine de "Asla ve kat'a hiç kimsenin kabul edebileceği bir  yaklaşım değildir. Terörü ve teröristi savunmak kimsenin haddi ve hakkı değildir.

Hele devletin vatanı ve milletiyle bölünmez bütünlüğü üzerine yemin eden milletvekillerinin terörist başı ile ilgili bir gösteride bulunması ve bunlara öncülük ederek kamu görevlisine yumruk atması ancak ve ancak lanetlenmesi gereken bir davranıştır.

Asla kabul edilemez ve mutlaka ceza hukuku bakımından da gerekli işlemler, ilgili ve yetkili kişi ve kurumlar tarafından başlatılıp gereği yapılacaktır." diye konuştu.

CHP'Lİ EMEKLİ BÜYÜKELÇİNİN YUNANİSTAN AÇIKLAMALARI

AK Partili Akbaşoğlu, CHP’li emekli büyükelçi Yalım Eralp’in adalar açıklaması ile ilgili ise "Yunanlıların tezlerini desteklemeye dönük bir yaklaşım. Yunan tezlerine içeriden destek vermeye dönük bu yaklaşım ancak olsa olsa beşinci kol faaliyeti olarak değerlendirilebilir. Bunun asla ve kat'a kabul edilebilir herhangi bir yönü yoktur. Zinhar reddediyoruz." dedi.

Yorumlar 0 Yorum Var