Türkiye ile Yunanistan arasında son dönemde karşılıklı açıklamalar gerilimi tırmandırırken, Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin kumpas davaları sürecinde bir gazetecinin Türkiye’nin askeri planlarını Yunanistan’a sızdırdığını açıkladı.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki Ege Adaları gerilimi her geçen gün tırmanıyor. Mayıs ayından bu yana süren gerilimde Cumhurbaşkanı Erdoğan Efes 2022 tatbikatında Yunanistan’a “Kendine gel, Türkiye adaların silahlandırılması konusunda uluslararası anlaşmaların kendine tanıdığı hakları kullanmaktan geri durmayacaktır” sözleriyle seslendi.

Yunanistan, Erdoğan’ın uyarısına rağmen 23 adanın 22’sini silahlandırırken emekli Yunan donanması koramirali Egkolfopoulos Türkiye’ye yönelik "Önce uçaklarımız, İstanbul'daki Boğaziçi Köprülerini yok edecek, 3 adet SCALP füzesi fırlatılacak ve ardından onlara 'Şimdi gelebilirsiniz' diyeceğiz." ifadelerini kullandı.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginlik ele alındı.

Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, FETÖ’nün TSK’ya yönelik kumpas davaları sürecinde Mehmet Baransu’nun TSK’nın askeri planlarını Yunanistan’a ifşa ettiğini söyledi.

“BİRİNCİ ORDUNUN PLANLARI DEŞİFRE EDİLDİ”

“TSK’ya açılan davalar sürecinde bir gazeteci Birinci Ordu Komutanlığı’nın Yunanistan’la ilgili planlarını deşifre etti” diyen Pekin, “Bunların hepsi bugün değişti, yeniden hazırlandı. O dönemin Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner bana ‘Git savcıyla görüş, asıl casusluğu bu adam yapıyor’ diye söyle dedi. Gittim konuştum ancak başaramadım. Çünkü o da FETÖ'cüydü” ” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 60 Yorum Var
 • Mustafa 15.06.2022 10:13
  Bu hayinleri temizlemedikce bunlar daha çok türkiyeyi her pilât forumda hayinlikler ini söyleyecek tıpkı amarika Rusya ve diger avurpa ülkeleri gibi temizlemeden başımıza daha çok bela olurlar köten temizlik
 • Hekim oğlu 15.06.2022 07:48
  Fare deliğine girse bile bulun bu kansız hainleri yok edin.
 • Memed34 14.06.2022 22:51
  Bu hainler tespit edilip temizlenmedikçe iki yakamız bir araya gelmez. Acil temizlik şart.
 • özmuşlu 14.06.2022 22:48
  Bu konuşmada bahsedilen kişi sayın yargı mercilerine bir ihbar değil midir ? Bu şahıs vatanını dışarıya satan ' lafım ona ' vatan haini olarak niye gerekli cezaya tabii tutulmuyor...! Bugün vatanını satan, yarın namusunu da satar. Var mı ötesi...
 • Mehmet 14.06.2022 21:35
  Vatan hainlerine en ağır cezai işlem yapılmalı ve hücre de cezası verilmeli. Vatanını ifşa eden namusunu ifşa ettirir, hangi Avrupa ülkesinde vatanı ile ilgili bilgiler sızdırılıyor önce eğitimimizi gözden geçirmemiz gerekir, en önemli eğitimi ise aile verir. Bu gibi işleri yapan vatan hainlerin tüm geçmiş nüfus bilgilerini çıkarmamız gerekir, bu tip insanların TÜRKLÜĞÜNDEN Şüphe duyarım
Daha fazla yorum görüntüle