İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yalan bilgilerle Türkiye'nin yangınla mücadelesini baltalayan İYİ Parti Lideri meralAkşener'i eleştirerek "Ya siyaseti bu kadar ciddiyetsiz tabansız hale getirmeyin. Burada insanlar iş yapıyor, şurada hayvan arama kurtarma derneğinin bir tane kirpi ile bir tane kaplumbağayı kurtardım sevincine insansanız biraz ortak olun. Biraz ya! Başka bir şey istiyor değiliz." dedi.

Marmaris’teki yangın üzerinden siyaset yapmaya, hükümeti suçlamaya çalışan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hani geçen sene belediyelerinizden yardım topluyordunuz. Yapacağınız işin, söyleyeceğiniz sözün arkasında olacaksınız. 3-4 saatlik uykularla ayaktayız, insanların emeklerine yazık. Beceriksiz kim? Çok para toplayacaksan belediye otobüslerini tamir ettirmek için para topla. Laf söylemek için laf söylemek, Türkiye'nin bunu kaldıracak bir gücü yoktur” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris'teki yangın üzerinden siyaset yapmaya çalışan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

"Bir ana muhalefet partisi genel başkanı açıklama yapacaksa, devletin gelenek ve adabına uygun bir şekilde yapmalı" diyen Soylu şu ifadeleri kullandı:

'NASIL KAOS OLUŞTURABİLİRİM' ŞEKLİNDE BİR ANLAYIŞLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum; meseleye yardımcı olmaktan ziyade bu meselede 'nasıl kaos oluşturabilirim' şeklinde bir anlayışla karşı karşıyayız. Ne yapmak istediklerini, vazifelerinin ve görevlerinin ne olduğunu bilmiyorum. Bu sorumluluk sanki sadece hükümete ait bir sorumluluk, bunlara nasıl çelme takarız anlayışıyla, Aydın'a giderken uğrayayım, dostlar alışverişte görsün anlayışı kabul edilemez bir anlayıştır. Meselenin lojistiğinin ve diğer bütün desteklerinin nasıl sağlanacağını, aynı zamanda kamu araçlarının nasıl ortaya konulabileceğini bir program ve çerçeve içinde her şeyini yapmıştır. Gece görüşlü araçlar nerede diyor? Bir ana muhalefet partisi genel başkanı açıklama yapacaksa, devletin gelenek ve adabına uygun bir şekilde... Ki bu ne zaman olduysa kendisine bilgiyi vermişizdir. Tüm bilgiler kendilerine iletilmektedir. Türkiye'nin hava aracı açısından aldığı tedbirler bugün Marmaris'teki vatandaşlarımız da görmektedirler ki senkronize bir çalışma başından beri devam etmektedir ve devam edecektir.
AKŞENER'I ELEŞTİRDİ

"Akşener meclis kürsüsüne çıkıyor, laf üretiyor. Ya siyaseti bu kadar ciddiyetsiz tabansız hale getirmeyin. Burada insanlar iş yapıyor, şurada hayvan arama kurtarma derneğinin bir tane kirpi ile bir tane kaplumbağayı kurtardım sevincine insansanız biraz ortak olun. Biraz ya! Başka bir şey istiyor değiliz.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • İçkeme 23.06.2022 16:33
  Torpilliler çoğalmış.Akşama kadar milletin aracına bedavaya binenler var.Rüşvet almış başını gidiyor.Şahsi işler için araçlar kullanılır duruma gelmiş.Hanya Konya
 • Vatan 23.06.2022 15:21
  Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun sayın bakanım
 • Mukim 23.06.2022 14:09
  Rabbim devletimize zeval vermesin
 • Vatan1 23.06.2022 14:07
  Ya bu muhalefet aman türkiyenin başına bişey gelsinde siyasi nemalanalım derdinde siyaset bugünler kadar fütürsüz bukadar tabansız tamamen yalan ve algı üzerine hiç kurulmamıştı.
 • 6 lık masaya 23.06.2022 14:06
  "Akşener meclis kürsüsüne çıkıyor, laf laf gaff küfürrr Ya siyaseti bu kadar ciddiyetsiz tabansız hale getirmeyin. Burada insanlar iş yapıyor, şurada hayvan arama kurtarma derneğinin bir tane kirpi ile bir tane kaplumbağayı kurtardım sevincine insansanız biraz ortak olun. Biraz