İspanya'nın Kuzey Afrika'daki sömürü toprağı Melilla'ya girmeye çalışan göçmenlerin üzerine ateş açıldı. En az 37 göçmen hayatını kaybederken, İspanya Başbakanı Sanchez, katliam sonrası İspanyol polisine teşekkür etti.

İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı Melilla kentine Fas sınırından geçmeye çalışan yüzlerce göçmen, İspanyol polisinin sert müdahalesiyle karşılaştı. İngiliz basınında yer alan haberlere göre göçmenlerin üzerine ateş açan polis, en az 37 göçmenin ölümüne neden olurken, bölgeden gelen görüntüler kan dondurdu. Öte yandan İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in, Melilla'ya girmeye çalışırken öldürülen sığınmacılar için İspanyol polisine teşekkür etmesi büyük tepki çekti.

Özerk il statüsünde bulunan Melilla'ya dün Fas sınırında göçmen akını yaşandı. İngiliz medyasında yer alan haberlere göre dün 2 binden fazla Afrikalı göçmeninin sınırı aşmaya çalıştığı, bu sırada yaşanan izdihamda İspanyol polisinin müdahalesiyle karşılaştığı ifade edildi.

İSPANYOL POLİSİ KATLİAM YAPTI

Göçmenlerin üzerine ateş açan İspanyol polisinin en az 37 göçmeni öldürdüğü aktarılırken, bölgeden gelen cansız beden görüntüleri sayının bu rakamın çok daha üzerinde olabileceği şeklinde yorumlandı.

BAŞBAKAN SANCHEZ'DEN SKANDAL "TEŞEKKÜR"

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in, İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı Melilla kentine girmeye çalışırken öldürülen göçmenleri için İspanyol polisine teşekkür etmesi dünyayı resmen ayağa kaldırdı.

Yorumlar 180 Yorum Var
 • Türkiye 27.06.2022 10:10
  Aynı olay Türkiye de yaşanmış olsa, başta dış güdümlü muhalefet gider bizi abd ve avrupaya şikayet ederdi ve tüm avrupa Türkiyenin insan haklarını ihlal ettiğini konuşurdu, haçlı ittifakının hazin sonu yakındır inşaallah.
 • Aziz 27.06.2022 06:39
  Allah Amerika ve Avrupalıların belasını versin
 • Cengiz 27.06.2022 06:11
  İşte.... İçimizdeki İspanyollar da bunu yapmak istiyor... Allah fırsat vermesin...
 • kayra75 27.06.2022 05:54
  neden bütün dünya bu olup bitenlere karşı ayaklanmıyor ve sessiz kalıyor
 • Kiyamete inanan 27.06.2022 05:46
  Aynı medeniyet Aynı zihniyet, nasıl dedeleri müslümanları katletdiyse asrlar önce Andaluziyada şimdi de katlediyor. Ama bügün ama yarın hepsi hesap vericek.
Daha fazla yorum görüntüle