Kolombiya'nın Espinal kentinde düzenlenen "Corraleja" adlı boğa güreşi festivalinde, izleyicilerin bulunduğu tribünün çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 500'ü aşkın kişi yaralandı.

Tolima yönetim bölgesine bağlı Espinal şehrinde, ülkede geleneksel olarak yapılan boğa güreşi festivalinde izleyicilerin bulunduğu tribünün bir kısmı çöktü.

Yetkililer, meydana gelen olayda şimdiye kadar 5 kişinin öldüğünü, 500'den fazla kişinin ise yaralandığını bildirdi.

Olayın ardından büyük kaosun yaşandığı arenadan kaçan boğa sokaklarda paniğe neden oldu.

Çökme anını gösteren videolar sosyal medya platformlarında yayınlandı. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Tolima Sivil Savunma'nın açıklamasında yaralanan kişilerin içinde kadın ve çocukların da olduğu bilgisini paylaşıldı.

Öte yandan kentteki hastanede yoğunluk nedeniyle bazı yaralılara müdahale edilemediği, bölgedeki sağlık kuruluşlarından destek istendiği bildirildi.

Espinal Belediye Başkanlığının yaptığı açıklamada, olaydan büyük üzüntü duyulduğu belirtilerek, "Herkese sükunet çağrısında bulunuyoruz. Yardım kuruluşları harekete geçti. Arama kurtarma çalışmaları ve tahliyeler devam ediyor." denildi.

Yorumlar 36 Yorum Var
 • 432 27.06.2022 12:07
  o boğalar sizin ebedi cehenneminiz olsun alçaklar imansız kafirler hep afrika ve kızılderili diğer azınlık kavimlerin kültürü oraya vahşice taşındı tarihte kölelikle hayvanlara zulüm edildi domuzca
 • Serhan 27.06.2022 12:06
  hiçbirisine üzülmedim, boğaya üzüldüğüm kadar
 • Haberatör 27.06.2022 11:08
  Men dakka dukka, eden bulur...
 • SİNCAP 27.06.2022 11:00
  ey yüce ALLAH ım sana sonsuz şükürler ve hamdüsenalar olsun o hayvancağıza uzanan sapıkca elleri cezasız bırakmadın onları islah eyle münkpn değilse kahruperişan eyle yarabbi. amiiinnn
 • Faik AĞAÇ 27.06.2022 10:57
  Binlerce kişi bi stadyuma toplammış Keyif için hayvanlara eziyet ediyorlar. defalarca mızrakla yaralıyorlar. Ben ordaki boğalara acıyorum.
Daha fazla yorum görüntüle