Halk TV canlı yayınında HDP'li milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki'nin teröristbaşı için "Sayın Öcalan" ifadelerini kullanması olay oldu. Sunucu Şirin Payzın dahi kimsenin söz konusu ifadelere bir tepki göstermemesi ise olay oldu.

Halk TV ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın'ın sunuculuğunu üstlendiği "Sözüm Var" programındaki "Sayın Öcalan" skandalı gündeme oturdu. Programa konuk olan katılan HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, canlı yayında teröristbaşı Abdullah Öcalan için "Sayın Öcalan" ifadelerini kullandı.

PROGRAMDAKİ İSİMLERE DE TEPKİ

Programdaki diğer isimlerin ise söz konusu ifadelere bir tepki vererek müdahale etmemesi ise sosyal medyada olay oldu.

"Sayın Öcalan" ifadelerini kullanan HDP'li Tiryaki'ye gelen eleştiri kadar, yayında bulunan Şirin Payzın, Barış Terkoğlu ve Emin Çapa'ya da çok sayıda tepki geldi.

MİLLETVEKİLİ ÇELEBİ: DİLİNİZİ Mİ YUTTUNUZ?

Söz konusu görüntülerle ilgili ise en sert tepkilerden biri milletvekili Mehmet Ali Çelebi'den geldi. Çelebi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Halktv’de bebek katili, PKK elebaşına “Sayın Öcalan” denmesine ses çıkmayacak mı? Dilinizi mi yuttunuz! PKK-Öcalan severlerin girdiği denklemlerde olmayacağız, alışmayacağız!" ifadelerini kullandı.

Çelebi açıklamasının devamında "Ben Yüce Meclis’te bebek katilini övdüklerinde, sayın dediklerinde dilimi yutmuyorum, cevabını veriyorum. Matematik hesapları uğruna Kocatepe’yi terketmeyeceğiz!" dedi.

Yorumlar 111 Yorum Var
 • Bengü 30.06.2022 22:31
  Şirin hanım isteyince konuşmacının sözünü ķeser . Sayın sözü hiç rahatsız etmemiş.
 • Cahit 30.06.2022 13:23
  HDP li Vekilin PKK terör örgütünün kurucusu olan bebek katiline ''Sayın.!'' diye hitap etmesine İstanbul Belediye seçimlerini kazanabilmek için Bebek katili ile mektup arkadaşlığı yapanlar ve Askerlerimizin katili olan kardeşini TRT Ekranlarına çıkartarak oy devşirmeye çalışanlar nasıl bir tavır takınacaklar merak ediyorum.
 • Metin 30.06.2022 12:59
  Şirin ve Emin yarın apo nün askerleriyiz derlerseler şaşırmayın yok aslında birbirlerinden farkları
 • dede 30.06.2022 12:36
  EMİN ÇAPA DA BU ÜLKENİN YIKILMASI İÇİN EKONOMİ ALANINDAKİ EFERMASYON GMREVİNİ YERİNE GETİRİYOR. şirin pays-zın tv olmasaydı elinde kelşeşle dağda dolaşan teröist olurdu. halktv zaten evlere şenlik besleme ihanet ne varsa bu kanalda. iyiseyirler
 • vatandaş hasan 30.06.2022 12:33
  Hani devlet, pkk ya taltif yağdırıyorlar tv lerde. DEVLET GÖREV BAŞINA.
Daha fazla yorum görüntüle