Yalova’nın Altınova ilçesinde akli dengesi yerinde olmadığı öğrenilen bir kişi elindeki çekiçle yan yana duran 8 adet ATM’ye saldırarak kullanılmaz hale getirdi. Bu anlar güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Alınan bilgiye göre, N.Ş., Altınova ilçesi Yalova-İzmit karayolu minibüs durağı yakınında bulunan ATM’lere çekiçle saldırdı. Tek tek ATM’lerin ekranlarını kıran şahıs, bu sıra işlem yapan vatandaşların da para çekmesini bekledi. Vatandaşların işlemlerini tamamlamasının ardından şüpheli bu ATM’lere de saldırdı. Olay yerinden yürüyerek uzaklaşan N.Ş., polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin akli dengesi yerinde olmadığı ve cezai ehliyeti bulunmadığı öğrenildi. N.Ş., emniyetteki işlemlerin ardından ilçedeki bir rehabilitasyon merkezine bırakıldı.

Vatandaşlar mağdur oldu
ATM’lere para çekmek ve yatırmak için gelen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şok olurken, yaşanan olaya tepki gösterdi. Çevredeki esnaftan Niyazi Bayram, yaşananları şöyle anlattı:
“Orta yaşlarda birisi gelmiş buraya elinde çekiç saldırmış. Etrafına da tehditkar konuşmuş. Sıradan vura vura gelmiş. Hatta bir tanesinde vatandaş para çekiyormuş. Çabuk paranı çek kıracağım diyerek, ondan sonra onu da kırmış, hepsini kırmış geçmiş gitmiş. Esnaf da vatandaş da mağdur.”

Yorumlar 24 Yorum Var
 • zafer 02.07.2022 16:36
  orda birtek garanti kalmış kırmadık ..nrden acebaa..
 • Yaşar dede 02.07.2022 13:25
  Düşen kız çocuğunu yerden kaldırdı elle tecavüz den adam iki yıl yedi, bende olsam hiç müdahale etmem.
 • Tekin 02.07.2022 13:23
  Akilisida bizim deliside hepimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin evlatları sonuçta halkta demir vasta devletin biz bir ayleyiz geçmiş olsun dileklerimizi sunarız
 • Kılıçarslan 02.07.2022 12:32
  Orda vatandaşın kafasına vurup öldürse! ne olacak? Cezai ehliyeti yoksa otobana çıkarmayacaksın! yani; Bu adam illa birilerini mi öldürsün, illa bir yakınımızın veya birimizin canına mı kıysın. Buradan devletimize sesleniyorum. Bu durumları da çözmenin zamanıdır.. Lütfen bu tür insanların durumlarını yeniden gözden geçirin ve içerde tutulması gerekiyorsa içerde. Tedavi ise tedavi. Aksi halde biz bu tipleri öldürürsek bizim ehliyet zarar görmesin!!
 • kelleci 02.07.2022 12:32
  müdahile etmiyor diyen yorumcular siz edecekmisiniz acaba klavyeden olmuyor
Daha fazla yorum görüntüle