TBMM Genel Kurulu, ek bütçe, e-ticaret, bedelli askerlik ve son olarak 3600 ek gösterge ile emekli maaşlarını alt sınırını 3 bin 500 TL’ye çıkaran ekonomik torba teklifini yasalaştırarak 5. yasama yılını sonlandırdı. Genel Kurul’da alınan karar uyarınca aralarında Anayasa ve Adalet komisyonlarının da bulunduğu 10 meclis komisyonu tatil sürecinde gerekirse çalışabilecek.

CHP'Lİ ALTAY'DAN BAKAN MUŞ'A ÖVGÜ

Meclis’in son günü espirilere ve renkli görüntülere sahne olurken CHP’den Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a övgü geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, yasa düzenlemeleri için “doğruya doğru, yanlışa yanlış dedik, bir kere de içimize sine sine bir şeye ‘evet’ dedirtin” esprisi yaptı. [CHP Grup Başkanvekili Engin Altay] CHP Grup Başkanvekili Engin Altay

"HELAL OLSUN TİCARET BAKANINA"

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u öven Altay, yasalaştırılan e-Ticaret kanunun, yerli, kaliteli, emperyalizme ve tekellere savaş açan millî bir kanun olduğunu belirterek “Helal olsun Ticaret Bakanına, helal olsun” dedi.

1 Ekim 2022’ye kadar tatile giren milletvekilleri, birbirleriyle kucaklaşarak ve hatıra fotoğrafı çektirerek vedalaştı.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Ömer 03.07.2022 14:03
    Hinlik vardır bu adamın niyetinde ! bu demedimiydi Bu hükümet dünyanın en iyi şeyini yapsa bile alkışlayacak değiliz diyen?
  • Şenol 03.07.2022 13:21
    Pasif görünenler bilinmeli ki reklamdan anlamayan sadece çalışan insanlardır.
  • Hüsam'dı Kit 03.07.2022 12:18
    Kabinedeki en pasif bakanlardan biri. chp nin övdüğündende belli zaten