ABD'nin Ohio eyaletinde 25 yaşındaki siyahi gencin polis tarafından 60'tan fazla kurşunla vurularak öldürüldüğü "şoke edici'" görüntüler yayınlandı.

Akron kenti polisi tarafından paylaşılan video kayıtta, en az 5 polisin arabasını bırakıp kaçan Jayland Walker'a şarjörleri boşalıncaya kadar ateş ettiği görüldü.

Akron Polis Şefi Stephen Mylett, Walker'a polislerin kaç mermi sıktığını bilmediğini, adli tıp muayenesi sonucu gencin vücudunda 60'tan fazla kurşun yarasına rastlandığını söyledi.

"ŞOKE EDİCİ"

Mylett, Walker'ı görüntüleri, "izlenmesi zor" ve "şoke edici" olarak nitelendirirken delillerin Walker'ın trafik takibi sırasında aracının içinden silah kullandığı yönünde olduğunu açıkladı.

Polis şefi, "Bir polis memuru, olarak hayatındaki en kritik kararı vererek birine ateş ettiğinde, silahının namlusundan çıkan her kurşunun hesabını vermeye hazır olmalıdır." dedi.

Öte yandan Walker'ın aracında özel eşyalarının yanında bir silahın görüntüsünü de yayınlayan polis, siyahi gencin aracındayken ekiplere ateş ettiğini iddia etti.

Polislerin vücut kamerasından derlenen videoda, ekiplerin takip ettiği Walker'ın, bir süre sonra aracını sağa çektiği ve koşarak uzaklaştığı görülüyor. Vurulduğu anda peşinden koşan polislere sırtı dönük olan siyahi gencin karşı ateş açtığına dair kanıta rastlanmadı.

- WALKER'IN ÖLDÜRÜLMESİ

Akron Polis Departmanına göre, 27 Haziran'da Jayland Walker, polis tarafından trafik ihlali nedeniyle durdurulmuş, kovalamaca esnasında polislerin silahından çıkan 90'dan fazla kurşundan en az 60'ının siyahı gence isabet ederek ölümüne sebep olmuştu.
Ailenin avukatı Bobby DiCello, Walker'ın vücuduna, yüzü dahil 60 kurşunun isabet ettiğini, buna rağmen hastaneye kaldırıldığında ellerinin arkadan kelepçelenmiş olduğunu kaydetmişti.

Akron Belediye Başkanı Dan Horrigan açıklamasında, "Bağımsızlık Günü bir kutlama, arkadaşlar ve aile ile bir araya gelme zamanıdır. Ne yazık ki, şehir liderliğindeki bir kutlamanın zamanı olmadığını güçlü bir şekilde hissediyorum." ifadesine yer vermişti.

Siyahi gencin vurulması kentte büyük tepkilere neden olmuş, düzenlenen protestolar sonrasında olaya karışan polisler idari izine ayrılmak zorunda kalmıştı.

Yorumlar 47 Yorum Var
 • Seyit Onbaşı 06.07.2022 00:24
  ABD bin Siyahi Vatandaşlarına yönelik zulmü ; Afrika'daki İnsanların boyunlarına tasma takıp köle olarak satılıp köle olarak kullanılan bu İnsanların sonra asimile edilerek zorla İnançları değiştirilmesi Tüm Kıta üzerinde kendi yılı emelleri doğrultusunda kullanılan kirlenmiş günlük elbise değiştirilmesi gibi işi bitince çöpe atılan eşya değerin de bile görülmeyen Kunta Kintelerin Bırakın İnsan olarak tanınması! Hayvanlara verilen değer bu İnsanlara verilmemiş tir! İnşaallahcc. Kunta Kintelerin Uyanışına Vesile olmasını sağlar da Bu İnsanlara ve tüm İnsanlığa yapılan Zulmü yapan Bu Devletin Çökmesine, yıkılmasına vesile olurlar.
 • gardass 04.07.2022 17:47
  bu gara emmiler tam akılsız toplanıp amerikanın bi şehrini kendilkeri,ne ülke y apmıyolar
 • Entresto 04.07.2022 17:30
  Amerika iç savaş nihayetinde kuruldu, iç savaş ile yıkılacak.
 • Volkan 04.07.2022 17:16
  Türkiyede polise tokat atanlarda aynı muamele görmeli...
 • Yahşi 04.07.2022 16:44
  #Vatandaş; elbette Amerika da ve diğer yerlerde Irk Irkcılığın ana konusudur. Amerika da siyahi bir vatandaş en az -3 geridedir. Beyaz birini kurşun sıkmadan tevkif edebilirler, siyahilere gelince önce kurşun sıkarlar ve sonra tevkif ederler. Yazık be 60 dom dom kurşunu.
Daha fazla yorum görüntüle