Konya'da görev yapan Dr. Ekrem Karakaya'nın hastanede silahla vurularak öldürülmesini protesto eden bazı sağlık çalışanlarıyla güvenlik tedbiri alan polisler arasında yaşanan arbede sırasında bir polise tokat attığı tespit edilen kişi gözaltına alındı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), İstanbul Tabip Odası, İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) ile bazı sağlık meslek odaları ve sendikalara üye sağlık çalışanları tarafından dün İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi önünde düzenlenen gösterilerde yaşanan arbede sırasında bir kişinin polise tokat attığı belirlendi.

Polis ekiplerinin, Çemberlitaş'ta bulunan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü binasına yürümek isteyen sağlık çalışanlarına izin vermemesi üzerine yaşanan gerginlik sırasında, sağlık çalışanı eşine destek vermek için orada olduğu öğrenilen astsubay N.K.Ö'nün, Çevik Kuvvet polislerinden birine tokat attığı anlar kameralara yansıdı.

Yorumlar 8 Yorum Var
 • Muzaffer 08.07.2022 20:49
  müdahale esnasında TOMA tazyikli su kullanılabilirdi elle temastan ve yakın temas dan daha iyidir
 • ulu cami 08.07.2022 16:33
  askerin protesto grev ve eylem hakki yok. ihrac edilmeyi bekliyor veya tazminatsiz kovulmaya calisan birisi
 • İsmail 08.07.2022 14:11
  senin eşin o eylemin içinde yer almış sende o eyleme destek veriyorsan o eylemi yapanların çoğu pkk ve diğer komünist örgütlerin elamanları demek ki sen ve eşinde vatan hainleri ile işbirliği içindesiniz. O zaman ne olması gerekir asker üniforması içinde vatan haini olamaz. Derhal üniforma üzerinden alınsın. ha o sağlıkçılar askerler için Ölüyorlarsa maaş alıyorlar diyor yoksa sendemi aynı görüştesin.
 • Çorumlu 08.07.2022 13:38
  Bu adam kesin petocu
 • Gökhan 08.07.2022 13:07
  Birde kamu görevlisi olacaksın. Devlete el kaldıran devlet görevlisinin devlet terbiyesi sorgulanmalıdır ve açığa alınmalıdır şahıs.
Daha fazla yorum görüntüle