Sakarya’da dikkatsizlik ve kural ihlalleri neticesinde meydana gelen trafik kazaları Kent Güvenlik Yönetimi (KGYS) kameralarına yansıdı. Park halindeki iki minibüsün arasından bir anda yola fırlayan kadına, hafif ticari aracın çarpması neticesinde refüje savrularak yaralandığı anlar saniye saniye görüntülendi.

Sakarya'da 24 saat boyunca kayıt altında olan KGYS kameralarına Haziran ayı içerisinde yaşanan trafik kazaları yansıdı. KGYS’ye yansıyan kazalar Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yayınlandı. Şehrin iki farklı bölgesinde meydana gelen trafik kazalarının kural ihlali neticesinde olduğu ve sürücülerin dikkatsizliğinden meydana geldiği görüldü. Görüntülerde; park halinde bulunan iki minibüsün arasından bir anda yola fırlayan kadına hafif ticari aracın çarpması ile birlikte refüje savrularak yaralandığı an yer aldı. İkinci görüntüde, duble yol üzerinde ilerlemekte olan midibüse, arkasından gelen otobüsün çarptığı ve kontrolden çıkan midibüsün ise karşı şeride geçtiği görüldü. Bu esnada karşı şeridin boş olması ise muhtemel bir facianın önüne geçti.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Haberci 22.07.2022 14:14
    Öncelikle yaralımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum. Bu türlü kazaların ana sebebi, uzun süre yolculuk sendromu olan yönetimi almakta zorlandığı karar aşamasından kaynaklıdır. Onun için tedbir olarak; yolculuk bittikten ve otobüsten indikten sonra en az 3 dk. etrafı izleyip farkındalık duygusu oluştuktan sonra yolcu harekete geçmelidir .
  • Misafir 22.07.2022 11:19
    1, kazada şoför dikkatsizliği ne alaka
  • ahmet 22.07.2022 10:59
    net olarak kadın hatalı