Hastaneye kaldırılan 17 yaşındaki Hadi Abuatelah’ın burnunda, kafatasında ve leğen kemiğinde kırıklar olduğu tespit edildi.

ABD’nin Illinois eyaletinde yer alan Oak Lawn ilçesinde polisin 27 Temmuz’da 17 yaşındaki bir gence uyguladığı şiddete ait görüntüler yayınlandı. Polis, silahlı olduğunu iddia ettiği ve trafik denetiminden kaçan Hadi Abuatelah isimli genci yere yatırarak defalarca yumrukladı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Abuatelah’ın burnunda, kafatasında ve leğen kemiğinde kırıklar olduğu tespit edildi.

Polis tarafından yayınlanan görüntülerde, Abuatelah ve arkadaşının araçtan indirildikten sonra üst araması yapıldığı ardından Abuatelah’ın polisten koşarak kaçtığı ve kısa bir kovalamacanın ardından polis tarafından yakalanan Abuatelah’ın polisler tarafından yere yatırılarak defalarca yumruklandığı görüldü. Çevredekiler tarafından keydedilen görüntüde ise, 3 polisin Abuatelah'ın üzerine çıkarak şiddet uyguladığı sırada Abuatelah'ın çığlıkları duyuldu.

Polis tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Şüpheli sözlü komutları dinlemeyi reddetti, bu da iki memurla fiziksel bir çatışmaya neden oldu" denilerek, Abuatelah’ın üzerinden yarı otomatik tabanca çıktığı ifade edildi. Olayda hem Abuatelah’ın hem de bir polis memurunun yaralandığı aktarılan açıklamada, olayla ilgili iç soruşturmanın devam ettiği ve suçlamaların beklendiği belirtildi.

Oak Lawn Polis Şefi Daniel Vittorio ise düzenlediği basın toplantısında, olaya karışan polis memurlarının görevlerine devam ettiklerini belirterek, memurların ölümcül güç kullanma hakları olduğunu ifade etti.

Yorumlar 21 Yorum Var
 • R.T. ERDOGAN 04.08.2022 12:08
  Bizler elhamdulillah insanız, ve müminler olarak başta insanların, tüm mevcudatın birliği ve kardeşliğine inanırız. Zihnimizi ve elimizi bu nazariyeyle açarız. Lakin!.. İşte bu, insanlık haysiyeti'nin hakim ve daim olması, haber videosunda bir misali görülen aşağılık yaratıkların insan olmadığının idrak edilmesi ve dahi gerçek yerleri olan hayvanlardan aşağı derekelerine göre muamele görmeleriyle mümkün olur. Hülasa: Bunlar, aşağılık gavurlar. İnsanlık mümin olmaklıkla olur.
 • ali 04.08.2022 12:05
  abd nin 3-5 zenginle dünyayı yönettiği emperyalist siyonist kapitalist sistem aslında çöktü ve sistemi ayakta tutmak için polisi askeri ve diğer vs kuruluşları her yerde her alanda terör estiriyor . kendi vatandaşlarının ve diğer dünya ülkelerinin başkaldırmasına zor kullanarak korku yaratarak ortalığı karıştırarak fitne fesat savaş çıkararak sistemini muhafaza ediyor.
 • muhammet beyazal 04.08.2022 11:52
  Batı işte bu artık anlayın ey batı sevdalıları. onlar yalnız kendilerine hoşgörülü.
 • Arif 04.08.2022 11:37
  Batı hayranı ahmaklar, işte size gerçek batı demokrasisi, işte size gerçek batı insan hakları, ama sizler sadece algı ile beslendiğiniz için anlayabilmeniz mümkün değil
 • analiz 04.08.2022 10:34
  türk polisini her firsatta ab ye sikayet eden provokotrler bölücüler bunlarin yanin da türk polisi melek kalir kaldiki abd de bölücülük yapsan direk elekrikli sandalyeye oturturlar
Daha fazla yorum görüntüle