Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde görevli Dr. Fatıma Bostan (29), muayene ettiği çocuğun yanındaki babası Vedat O.'yu (46) maske takması yönünde uyarınca, saldırıya uğradı. Öfkeli baba, "Çocuğuma bakacaksın" diyerek Bostan'a saldırmaya çalışırken, doktoru mesai arkadaşları kurtardı.

Olay, saat 23.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Yüksek İhtisas eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Çocuk acil servisinde görevli Doktor Fatıma Bostan, iddiaya göre, çocuğunu muayeneye getiren Vedat O.'yu maske takması yönünde uyardı. Ancak Vedat O., maske takmayı reddederek, çocuğunun tedavisinin yapılmasını istedi. Doktor Bostan’ın bir kez daha uyarması üzerine sesini yükselten ve öfkelenen Vedat O.'yu hastane güvenliği sakinleştirmeye çalışırken, durum polis ekiplerine bildirildi. Doktora saldırmaya çalışan öfkeli baba, "Benim çocuğuma bakacaksın" diyerek Bostan'ı tehdit etti. Diğer doktorlar ve hastane güvenliği tarafından odadan çıkarılan Vedat O., güçlükle sakinleştirildi.

Dr. Fatıma Bostan saldırgandan şikayetçi olurken, Vedat O., polis ekiplerince gözaltına alındı.

KAYNAK: İHA, DHA

Yorumlar 193 Yorum Var
 • kamil 04.08.2022 14:37
  Doktorlar insan gibi davranmıyorlar insanlara her doktora gidişimde aynı muameleyi yapanları görüyorum sağlık çalışanlarına şiddete cezayı artiracaginiza neden şiddet olayları oluyor onu arastirin kimse yok yere kavga çıkartmaz hele de canımızı emanet ettiğimiz insanlara
 • Paşa 04.08.2022 14:35
  Belli bir kesime ayrıcalıklı imtiyazlar sağlarsanız ;bu netice kaçınılmazdır.
 • Zekeriya 04.08.2022 14:24
  Konu maske mi? Adam neden durmadan cocuguma bakacaksin diyor acaba? Mesele cocuk olunca bi durmak ve düzgün analiz etmek lazim. Hic bir baba cocugunun tedavi görmemesini kabul etmez ve doktora da saldirir baskasina da. babayi suclamadan bir kisi olayi düzgün arastirsin.
 • tunctunc 04.08.2022 14:21
  Ya ne kadar aptali salagi boooll olan milletiz..! Bu kadar kültürsüzlk ahlaksizlik OLAMAZ..
 • zafer gülten 04.08.2022 14:19
  bazı doktorlar her şeyi hakediyor----bir hafta önce randevu alamadığımdan İkitelli- Mehmet Akif Sağlık Ocağı na randevusuz gittim,içeri aniden girip kimseninde sırasını almadım,1 saat kadar doktorun randevulu birkaç hastayı muayene etmesini bekledim,derken doktor bütün randevulu hastaları bitirdi ve----mesaisinin dolmasına 2 saat gibi zaman vardı,bomboş oturuyordu.içeri girip randevu alamadığımı,ilaç yazılmak istediğimi söyledim...bana randevusuz bakmıyoruz yarın gel dedi,yalılığımdan ötürü ayak ağrım için ilaca ihtiyacım olduğunu söyledim. sonra bi sürü azardan sonra söylene söylene yazdı. oysa bomboş oturuyordu ve mesai bitimine 2 saat kadar vardı.
Daha fazla yorum görüntüle