Dün "Elektrik" şovu için bir vatandaşı kandırdığı itiraflarla ortaya çıkan CHP'nin bugün de "Rozet" oyunu bozuldu.

Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçtiği iddia edilen Bünyan Yavuz Selim Mahalle Muhtarı Hanife Çakmak; "Bizi yemeğe götürdüler, rozet takacaklarını söylemediler. CHP'li değilim, hiç olmadım" dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy sosyal paylaşım sitesinde; Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP rozeti takılarak partiye geçtiği iddia edilen Bünyan Yavuz Selim Mahalle Muhtarı Hanife Çakmak ile görüşmesini paylaştı. Ersoy'un "Kayseri’de görev yapan değerli muhtarlarımızı istismar eden, siyaset malzemesi yapma hezeyanına kapılan CHP’nin oyunu temelinden bozuldu" paylaşımında konuşan Muhtar Çakmak; "Benim cenazeme katılmışlardı. CHP İl Başkanı Ümit hanımı tanımıyorum ama orada tanıştık. İşten bahsedince 'benim çocuğumun işi yok' dedim ben de. Onlar da 'biz yardımcı olacağız' deyince ben de balıklama gittim. Bizi yemeğe götürdüler, rozet takacaklarını söylemediler. İlerleyen saatlerde 'Yemekten sonra size rozet takılacak' denince herkes afalladı. Muhtarım, korkum da var ama çocuğum ağır bastı. CHP'li değilim, hiç olmadım" dedi.

Milletvekili Ersoy ise; "Biz her zaman senin yanında. Telefonumuz 24 saat açık. Bu algıyı yapanlara da cevabını vermek lazım" ifadelerini kullandı.

AK PARTİLİ HAMZA DAĞ: ALİ CENGİZ OYUNLARI

Yaşanan olaya tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ "Dün ortaya çıkan elektrik yalanından sonra bugün de üyelik yalanı… Kapasiteleri hizmet ve projelere yetmediği için bu tür ali cengiz oyunları yürütüyorlar. Vatandaşlarımızı çirkin kampanyalarınıza alet edip yüzüstü bırakmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 301 Yorum Var
 • abdulbaki 17.08.2022 21:55
  allah korusun bunlar iktidara geldiklerinde, sadece pkk militanlarına ve lgbt denen cinsi sapıklara devleti yağmalatırlar. Bir mhp li bacı olarak bu insanları tanımıyormuydun da bunların tuzağına düştün. Ne oğlu işe girdi ne senin bir değerin kalmadı. yazık etmişsin kendine ve vatanına.
 • İbretlik 12.08.2022 16:07
  Oldum olasi 3 kuruşluk menfaati icin kıvıran insanlardan nefret ederim, teyzemiz resmen satmış… bu konuda chplileri takdir ediyorum, partinin başına Abdullah öcalanı getir yemin olsun tek fire vermeden chpye oylarını verirler, ya akpnin yani bizim secmenimiz?? Soğan-patatese ankara-istanbulda Reisi satmadıkmı?? Bu gün soğan patatese Reisi satan yarın vatanını satar.
 • faruk 11.08.2022 14:04
  ben bun insanları anlayamadım otup yemek yiyeçek kadar bu insanlarla muhatap olursan elbetteki kendi oyunlarda sizi oyuncak yapaçaktır bunların fikri saten belli yalan dolan
 • memduh 11.08.2022 13:49
  muhtar kendini küçülttün .sende pek makbul biri değilmişsin . seninde siyasetten beklediğin belli
 • Misafir1 10.08.2022 09:26
  Muhtarım bundan sonra kaybedenlerin safındasın.
Daha fazla yorum görüntüle