Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde İstanbul'da düzenlenen sözde 'helalleşme' etkinliğinde konuşan Fatma Yavuz, daha önce düğünündeki içki servisi, Türklere yönelik soykırım iftirası ve LGBT'lileri savunmasıyla gündeme gelmişti.

CHP İstanbul İl Başkanlığı bugün, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla 'helalleşme' şovuna sahne oldu.

Burada 'başörtüsü mağduru' sıfatıyla kürsüye çıkan Fatma Yavuz, Kılıçdaroğlu'ndan helallik istedi. Yavuz, "Biz de çok hata yaptık. Bu hatalar sıradan hatalar değildi. Sizlerin de hayatları mahvoldu. Lütfen siz de bize hakkınızı helal edin" dedi.

DÜĞÜNDE ALKOL SERVİS ETTİ, TÜRKLERE 'SOYKIRIMCI' DEDİ, LGBT'LİLERİ SAVUNDU

Programda konuşan Yavuz daha önce "Muhafazakarların, seküler dostlarına borcudur" diyerek düğününde içki servis etmesiyle gündeme gelmişti.

O dönem İBB'nin İnanç Masası'nda görevli olan Yavuz'un Türklere yönelik 'soykırım' iddialarında da bulunduğu ortaya çıkmıştı.

2018'indeki bir paylaşımında Yavuz, "Bu nasıl bir halk böyle? Bir halkın tarihinde en fazla bir, bilemedin iki soykırım olur, bu kadar acımasızca, periyodik nasıl katledilir insanlar? Anlamıyorum gerçekten" diyor.

"TRANS BİREYLER ONURUMUZDUR"

CHP'nin provokatörlüğünü üstlenen Yavuz, daha önce bir paylaşımında LGBT'lileri şu sözlerle savunmuştu; "Trans kardeşlerimizin onuru onurumuzdur, eski bir homofobik olarak onları vahşice öldüren değirmene su taşıdığım için çok üzgünüm. Ben günahımdan tövbe ettim, Rabbimden dileğim, bana işlediğim günahları telafi etme fırsatı vermesidir"

"HAYIZLI KADINLAR KUR'AN'A DOKUNABİLİR" DEDİ

Bir dönem Zeytinburnu'nda Kur'an Kursu hocalığı yapan Yavuz'un, 'hayızlı kadınların Kur'an'a dokunabileceği yönünde" bir çıkışı olduğu bildirildi. 

Edinilen bilgilere göre Yavuz, hayızlı kadınların Kur'an'a dokunamayacağına yönelik İslam'da açık delil bulamadığını iddia etmiş ve ilk aşamada peçete ile tutarak, sonraları ise hayızlı bir şekilde Kur'an okumuş.

Yorumlar 22 Yorum Var
 • Fatih34 01.09.2022 13:37
  Vayyyyyy be böylelerini bizim meslekte (meb) görüyoruz. Devlet din kültürü ve ahlak bilgisi dersine giriyor başı açık dini yaşamıyor belki Kur'an'ı Kerîm okumasını bilmiyor. Biliyorsa da gereklerini yerine getirmiyor. Bunların öğrenciye ne faydası olur zararından başka bir faydası olmaz... Bu da onlardan biri... Bu gibiler itilmiş kakilmış boş insanlar. Bunlar ne Mevlana yı ne Yunus'u anlarlar.. Boş bunlar boş...
 • Abdullah 23.08.2022 21:32
  Kılıçdar övülürken ne kadarda masum ve sahte bir ifadeyle mütevazi bir duruş sergiliyor
 • Kartal 15.08.2022 22:57
  Nasıl bir insansınız doğruluk yokmu içinizde hellalesmek ssk yi batırırken nerdeydiniz okadar cok beddu aldınızki size kimse hakkını helal etmez bunu bilin
 • Rambo 15.08.2022 14:13
  İnşallah bir an önce soyunuz kurusun..sahtekar oğlu sahtekarlar
 • Turgut reis 15.08.2022 12:06
  Gerçekten kendileri helaletiklerine inanıyorlardı bence yalan yalan yalan
Daha fazla yorum görüntüle