Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Çiçekalan Hudut Karakolu’na hain terör örgütü tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu yaralanan askerler helikopterler ve ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedaviye alınırken TSK, saldırı sonrası terör hedeflerini yoğun ateş altına aldı.

Edinilen bilgiye göre, Suriye'nin Ayn-El Arap bölgesindeki hain terör örgütü üyeleri, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Çiçekalan Hudut Karakolu’na roketli saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası olay yerine takviye ekipler ile sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı askerler, yapılan ilk müdahalelerinin ardından Birecik Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Saldırı sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri ateş destek vasıtalarıyla saldırının gerçekleştiği bölge ile Ayn-El Arap’taki terör noktalarını ateş altına aldı.
Sınır hattındaki sıcak anların devam ettiği belirtildi.

Yorumlar 9 Yorum Var
 • Misafir 16.08.2022 14:46
  Amerika atıyor,Vurun itleri
 • Misafir 16.08.2022 14:23
  Hain pkk ve türevleri ile yerli işbirlikçilerini şiddetle lanetliyorum. Şehidimize Allahtan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.
 • Vatandaş 16.08.2022 14:21
  Hava savunma sistemi hisar şu bu nerede diyen kara cahil tayfası var halen buralarda muhalif olacağım diye bıdbıd ötüyor adam rpg atıyor havan atıyor bunlar hisar diyor beyin varmı bunlarda acaba? Yoksa temiz fetöcüler kriptolar veya sözde muhalif teröristlermi bu yorumları yapanlar? ip tespit edemiyormu bu devlet nereden yorum atıyorsa en azından gazete hangi ülkeden yprum attığını bayrakla göstersinde kimin ne mal olduğu ortaya çıksın.
 • Murat ŞAHİN 16.08.2022 13:44
  Bu namussuzların sonu belli az kadı ''Bir gece Ansızın'' Güzelim İlçemizin Adını Kirletemeyecekler. Rabbim sizleri Kahhar ismi hürmetine kahretsin inşallah.
 • sadık 16.08.2022 13:42
  gece gündüz demeden tesbit edilen terör hedefleri vurulsun ,onların saldırması beklenmesin
Daha fazla yorum görüntüle