İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yangından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür edip kendisine etmeyen Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Yuvanidis'e adeta hasap sordu. 
İmamoğlu, telefon görüşmesini kayda aldırıp basına servis etti.

Geçtiğimiz hafta büyük bir yangın atlatan Balıklı Rum Hastanesi'nın vakıf başkanı Konstantin Yuvanidis, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuştu. Yuvanidis, "Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Önce Allah'a sonra Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarım" diye konuştu. Röportajı okuyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Yuvanidis'i arayarak yangından sonra kendisiyle yaptığı görüşmeleri neden anlatmadığını sorarak Yuvanidis'e sitem etti. 

Kundaklanmaya dair şüphesi olduğunu belirten Yuvanidis, 20-25 milyonluk hasarın söz konusu olduğunu, ancak can kaybının yaşanmamasının kendisi için en önemli şey olduğunu söyledi. Bu yangını 15 Temmuz'a benzettiğini söyleyen Yuvanidis, "O gece nasıl insanlarımız demokrasisini korumak için sokaklara inip, birlik içinde mücadele ettiyse, yangında da öyle oldu, herkes yardıma koştu" dedi.

“İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yangın süreciyle ilgili bazı açıklamalar yaptı. Siz bu açıklamalara dair bir şey söylemek ister misiniz?” sorusuna da yanıt veren Yuvanidis, “Mağdur olan biziz, yangından zarar gören de biziz. O kadar üzüntü ve kargaşa içinde ilk gün teşekkür etmeyi unutmuştuk. Sonra hemen düzeltip, teşekkür ettik. İtfaiye Başkanı'na teşekkür ziyaretine gittim ama bir kare fotoğraf çektirip sosyal medyaya koymadım. Yani bu olaydan pay çıkarmaya gerek yok ki…” ifadelerini kullandı. 

Yuvanidis devamında şunları söyledi:

“Yangın üzerinden kimse şov yapmamalı bence. İmamoğlu İstanbul'un belediye başkanı, her kesimin sorunlarıyla yakından ilgilenmeli. İmamoğlu bir tek yangın günü geldi, sonra gelmedi de aramadı da. Bütün partilerin başkanları yangın sonrası bizi aradı, ziyaret edenler de oldu. Bir tek Kılıçdaroğlu ne aradı ne de ziyaret etti. Bunu da bir düşünmek lazım.”

İMAMOĞLU TELEFONLA HESAP SORDUĞU GÖRÜNTÜLERİ SERVİS ETTİ

Röportajın ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün Kostantin Yuvanidis'i aradı. Yuvanidis'e sözleri nedeniyle tepki gösteren İmamoğlu, yangından sonra birçok ekip gönderdiğini, Yuvanidis ile de telefonda görüştüğünü kendisine hatırlatarak röportajda neden bunlardan bahsetmediğini anlattı. 

O anlarda Yuvanidis'i uyaran İBB Başkanı, "Eğer sözleriniz çarpıtıldıysa da bunu gazeteye söyleyin" ifadelerini kullanarak, Yuvanidis'in yaşananları eksik anlattığını dile getirerek tepki gösterdi. 

Yorumlar 633 Yorum Var
 • Emin 20.08.2022 01:36
  İmamoğlu vah vah senden bahsetmemişlermi yazııııık kıyamam ağlasaydın bak liderin takmamış adama geçmiş olsun bile dememiş sen de takma be:)
 • Haggi dayi 18.08.2022 16:47
  KEko kendini bişey sanıyo... Kibir insanı öldürür. inşallah keko
 • Thj 18.08.2022 12:47
  Az kaldı o havan sönecek seçimlerde.
 • Namyelüs 17.08.2022 20:28
  Kimse tarafından adam yerine konmayanı gördün mü?Hani tatili seven,palavra sıkmayı seven,eli değil dili çalışanı.Evet bildiniz işte o.
 • uQr 17.08.2022 10:27
  gizli çekim :)
Daha fazla yorum görüntüle