Adana’nın Kozan ilçesinde "zararına satışlar" diyerek yüzde 70 indirimle halı ve yorgan satan mağazada izdiham yaşandı. Kavga ihbarı nedeniyle olay yerine gelen polis ve zabıta ekipleri, ruhsatsız olduğu belirlenen mağazanın kapatıldığını anons ederek vatandaşları dağıtmaya çalıştı.

Cumhuriyet Mahallesi Şıh Efendi Bulvarı'nda açılışı yapılan bir mağazada indirimli ürün nedeniyle izdiham yaşandı. İzdiham sırasında kavga çıkması üzerine polis ve zabıta ekipleri mağazaya geldi. Vatandaşlar kucaklarına aldıkları halı ve yorganları almaya çalışırken, zabıta ekipleri ve polisler iş yerinin ruhsatsız olduğunu belirterek mağazanın mühürlendiğini duyurdu. Yaşanan izdihamda mağazanın içini boşaltan zabıta ve polis ekipleri, dışarıda bekleyen vatandaşları anonsla uzaklaştırmaya çalıştı. Polis ekipleri ve zabıta ekipleri, tüm müdahalelere rağmen mağazadan ürün almak isteyen vatandaşları güçlükle bölgeden uzaklaştırdı.

Mağaza kapısındaki “Depoyu su basması nedeniyle tüm ürünler yüzde 70 indirimle zararına satılacaktır” afişleri dikkat çekerken, yaşanan izdihamda terliği mağaza içinde kalan bir vatandaş ise terliğini ve halı almak için dakikalarca zabıta ekiplerini içeri girmek için ikna etmeye çalıştı. Kozan Belediyesi zabıta ekipleri, ruhsatı olmadığı için iş yerinin mühürleneceğini, yasal eksikliklerin tamamlanmasının ardından tekrar açılabileceğini belirtti.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • serkan 17.08.2022 14:08
    Zabıta kaç para rüşvet almış araştırılsın sokakta tezgah satıcısı görseler affetmezler malını yere atar arabaya el koyar o insanı darp eder yerlerde sürümüdürler ama iş dükkan işletmesi olunca sanırım mevzuat değişiyor kaldırımlar dükkanlar tarafından işgal altında zabıta da oturup çay sigara muhabbet peşinde o iş yerleriyle
  • muşlu 17.08.2022 13:40
    Ruhsatsiz iş yeri ne demek vergi vermeden haksiz kazanç elde ediliyor vergi verenin ne suçu var.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek