HDP'nin vekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, katıldığı canlı yayında, terör örgütü PKK ile bağlarına ilişkin kendisine yöneltilen soruda zor anlar yaşadı. 

Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan'ın, "HDP Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu istemiyor mu?" sorusuna kaçamak yanıt veren Gergerlioğlu, seyircilerin tepkisiyle karşılaştı.

Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin vekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, YouTube üzerinden yayın yapan Babala TV'ye konuk oldu.

Burada vatandaşların kendisine yönelttiği sorulara cevap veren Gergerlioğlu, Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan'ın sorusu karşısında zor anlar yaşadı.

GERGERLİOĞLU'NDAN 'ÖZERKLİK' SORUSUNA KAÇAMAK YANIT

Partisinin terör örgütü ile bağlantısı, özerk devlet talebi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden toprak koparmak isteyip istemediğine ilişkin soruya kaçamak yanıt veren Gergerlioğlu, birçok seyirci tarafından tepkiye maruz kaldı.

Sorulara yanıt vermemekle suçlanan Gergerlioğlu, sıkıştırıldığı konuda, "HDP'nin özerk bir devlet talebi olmadığını" iddia etti.

ŞEHİT ANALARI SÖZCÜSÜ GERGERLİOĞLU'NU TERLETTİ

İşte sosyal medyaya damga vuran Beyza Tufan'ın sorduğu o soru:

"Bir milletvekili sıfatıyla karşımda olmanız benim için bir şey ifade etmiyor. Siz saçtığınız fitneyle insanların beyinlerine kurşun sıkıyorsunuz. Tutturmuşsunuz 40 senedir bir Kürt sorunu, Kürt meselesi… Binlerce insanın ölmesine neden oldunuz saçtığınız fitneyle. Ben size soruyorum; Kürt sorunu dediğiniz şey tam olarak nedir? Anayasamızda Türk ve Kürtler için ayrı maddeler mi var? Hakim karşısına çıktığınızda Kürtlere 10 katı ceza mı veriliyor? Vergi dairesine gittiğinizde 10 katı vergi mi alıyorlar? Kürt çocukları okumak istediğinde, üniversitenin kapısından mı çevriliyorlar? Bu ülkede çalışıp para kazanmak isteyen hangi Kürde devlet engel oldu? Meclis'e dönüp baktığımızda terör örgütüne bu kadar ilişikli bir parti olmanıza rağmen 50 vekille temsil hakkına sahipsiniz. AK Parti ve CHP'ye baktığımızda Kürt siyasetçiler var. İYİ Parti'de dahi Kürt siyasetçiler var. Her arenada temsil hakkınız var. Çözüm çözüm dediğiniz şey nedir? Siz partiniz adına soruyorum ben; HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu istemiyor mu?"

Yorumlar 248 Yorum Var
 • Vatan Sevdalısı 21.08.2022 00:50
  Adamlar diyor ki biz tükürüğümüzle boğacağız ;apo denen Ermeni asıllı teröristin heykelini dikeceğiz! Sözlerini Bu Azîz Milletimiz hiç bir zaman unutmadık unutmayacağız da! CHP'li Bay Kemal Kılıçdaroğlu da diyor du ki yerel yönetimler de özerklik hakkı tanıyacağız! Bu sözler Milletimizin gözü önünde sarf edilmiş tir! Devletin ilgili mercileri harekete geçip terör örgütlerini ziyaret eden kim olursa olsun sorgulama yapılıp gerekir se kapatma davası açılmalı dır.
 • Kılıç aslan 20.08.2022 21:30
  Helal olsun abla
 • Fikret Yalçın 20.08.2022 12:39
  Helelolsun kardeşimize tam kitabın ortasından konuşmuş sorulması gereken soruyu sormuş Adamlar anlamaz niyetleri farklı vatana ihanet .
 • Rüstem özkan 19.08.2022 21:51
  Helal olsun kardeşimize konuşmasını bilen biri konuşmuş nihayet
 • Ramazan yamak 19.08.2022 17:47
  Helal olsun ablama vallahi helal olsun şehit aileleri derneğinin hakkını verdi hakkı ile o koltuk ta imiş
Daha fazla yorum görüntüle