İstanbul Kadıköy Belediyesi'nde görevli 2 zabıtanın Şükrü Saraçoğlu Stadı çevresindeki rüşvet çarkı takibe takılmıştı. Tutuklanan 2 zabıtanın seyyar satıcılardan rüşvet aldığı anlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

STADYUM ÇEVRESİNDE RÜŞVET ÇARKI

Kadıköy Belediyesi zabıtalarının inşaatları haraca bağladığı ve birçok inşaattan rüşvet aldığı ortaya çıkmıştı. Çok sayıda gözaltı ve tutuklama kararı sonrası bu kez Şükrü Saraçoğlu Stadyumu etrafındaki seyyar satıcılardan rüşvet alan zabıtalar tespit edildi.

MALİ ŞUBEYE ŞİKAYET SONRASI HAREKETE GEÇİLDİ

Stat çevresinde tezgah açan seyyar satıcı mali şube polisine gelerek şikayetçi oldu. Müştekiler geçen yıla oranla bu yıl istenen rüşveti artık ödeyemediklerini beyan etti. Ardından polisle iş birliği yapıldı.

4 Ağustos 2022 Perşembe günü Fenerbahçe-Slavacko maçı öncesi Şükrü Saraçoğlu Stadyumu önüne tezgah açan seyyar satıcılar izlemeye alındı. Bu sırada daha önce de birçok kez olduğu gibi 2 zabıta seyyar satıcılardan rüşvet almaya geldi. Tezgahları tek tek dolaşan ve paraları alan 2 zabıta kamera ile kaydedildi.

2 ZABITA TUTUKLANDI

Ekipler 2 zabıtayı suçüstü yakalayıp gözaltına almıştı.. Birinin örgütlü olarak rüşvet almak ve rüşvete aracılık etmek suçlarından daha önce adli işlem gördüğü belirlenmişti. İkisi zabıta da çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Yorumlar 19 Yorum Var
 • Ali Hoca 19.08.2022 17:42
  Simit satarak ekmek parası kazanmaya çalışan insanların parasına bile göz diken alçaklar, yazıklar olsun size.Belediyenin büyük makamlarında oturanlar acaba kimlerin cebine göz dikmiş?
 • Namyelüs 19.08.2022 17:37
  Hepsini sadece kendi ceplerine indirdikleri zannetmiyorum.
 • Delioğlan 19.08.2022 16:32
  Kadıköy sakinleri, bu olanları tastik etmiyorsanız sorgulayın bu hırsızlık yapanları
 • Dervaz 19.08.2022 16:12
  Bu zihniyet ülkeyi yönetse ülke hırsızlıktan rüşvetten geçilmez hala oy alabiliyor yazık kokuşmuş zihniyet
 • kasımpaşa lı 19.08.2022 15:40
  Rüşvet alan zabıta heykeli istiyoruz desek ciddiye alır bunlar.
Daha fazla yorum görüntüle