TV 100'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Taksim Meydanı programına konuk olan CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, İYİ Parti ile CHP arasındaki 'HDP'ye bakanlık verilebilir' polemiğini yorumladı.

"HDP oyları sayesinde belediyeleri aldılar"

İYİ Parti'nin CHP'ye yönelik eleştirilerine tepki gösteren Yarkadaş, HDP seçmeni sayesinde Mansur Yavaş'ın, Ekrem İmamoğlu'nun, Muhittin Böcek'in, Yılmaz Büyükerşen'in, Özlem Çerçioğlu'nun ve birçok belediye başkanının kazandığını belirterek, buna rağmen HDP'ye tavır konulduğuna dikkat çekti.

"Tek tek biliyorum, bana söyletmesinler"

İYİ Parti'lilerin HDP oylarıyla seçilen belediyelerden ihale aldığını belirten Yarkadaş, "Şimdi siz HDP'li seçmenin yerel seçimde oyunu alacaksınız, HDP'li seçmenlerin katkısıyla seçilen büyükşehir belediye başkanlıklarının dağıttığı dairelerin daire başkanları olacaksınız, genel müdürleri olacaksınız, yakın çevreniz büyükşehir belediyelerinden ihale alacak. Tek tek biliyorum bana söyletmesinler. Beni konuşturmasınlar." ifadelerini kullandı.

"Hem ihale alacaksın hem de HDP'yi meşru saymayacaksın"

Yarkadaş, konuşmasını şöyle devam ettirdi:

"HDP'lilerin verdiği oylarla belediye başkanları seçilecek, o belediye başkanlarının dairelerinde daire başkanlarınız oturacak, genel müdürleriniz olacak, ihaleler alınacak sonra da diyeceksiniz ki 'Biz HDP'yi meşru saymıyoruz.' HDP'yi meşru saymıyorsan kardeşim o zaman HDP'nin katkısıyla seçilen belediyelerde daire başkanlığı da yapmayacaksın, genel müdürlüğü de kabul etmeyeceksin. Bu nasıl bir siyasi tavırdır."

'NELERİN MEZE EDİLDİĞİNİ ANLATMALISINIZ'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Yarkadaş'ın sözlerine sosyal medya hesabından şu sözlerle tepki gösterdi:

Liyakat ve şeffaflığı diline pelesenk eden muhalefetin hal-i pürmelali ortadadır. Adamcılık, particilik, kayırmacılık, yolsuzluk …

Barış Yarkadaş ne biliyorsa kamuoyuna açıklamalıdır.

İttifak adı altındaki bu pazarlık masasına nelerin meze edildiğini anlatmalısınız.

Yorumlar 131 Yorum Var
 • Eser 06.09.2022 22:09
  Tabi yok biliyoruz ki iyi parti HDP'nin oylarıyla meclise girdi hatta biraz ileri giden laf söyleyince HDP'nin fırçasını yiyip oturun oturduğunuz yerde bizim oylarımızla oradasınız dendiğinde efendi efendi yerlerine oturdular niye rahatsız olsunlar ki zaten kabul etmişler HDP'nin oylarıyla meclise girdiklerini diyet borçları var zaten bu seçimde de aynı şekilde diyetlerini ödemek üzere meclise girerler
 • 1071 06.09.2022 15:35
  ALLAHÜ TELA korusun bunlar iktidara gelirse Türkiye'yi ihale ile kim çok verirse haraç mezat satacaklar !..
 • Fatih 06.09.2022 15:33
  Akşener Hdpkk’ya olan yakınlığı şöyle, istemiyorum yan cebime koy
 • GECE KARTALI 06.09.2022 15:04
  Tencere dibin kara misali, ha hasan kel, ha kel hasan...
 • Namyelüs 06.09.2022 14:40
  Akşener İmamoğlunun alnında dolarlar görmüş meğerse!
Daha fazla yorum görüntüle