Uşak’ın Banaz ilçesinde resmi plakalı araçla yerde yatan sokak köpeğini ezdikleri iddia edilen iki memurun, başlatılan soruşturma çerçevesinde görevden uzaklaştırıldığı açıklandı.

Olay, önceki gün Uşak’ın Banaz ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Banaz Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne bağlı resmi plakalı araçta bulunan iki memur, yerde yatan bir sokak köpeğinin üzerinden geçerek bölgeden uzaklaştı. Olayın 1 dakika sonrasında bölgeye tekrar gelen kamu görevlileri, aracın içerisinden çevreye bakınmalarına rağmen yaralı köpeği bulamadı.

Resmi plakalı aracın sokak köpeğini ezdiği anlara ait görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından, Banaz Kaymakamlığı'nca sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı. Bölgede bulunan yaralı köpeğin, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli veterinerler tarafında tedavi altına alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Haklarında adli ve idari soruşturma başlatılan iki memur görevden uzaklaştırıldı.

Soruşturmanın detaylarıyla ilgili olarak Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, "Sosyal medyaya Banaz ilçemizde yolda yatan bir köpeğin üzerinden resmi plakalı bir aracın geçtiği görüntülerin düştüğü görülmüştür. Bahse konu görüntülerde yer alan resmi araçta bulunan iki personel hakkında derhal adli ve idari soruşturmaya başlanmış olup, soruşturmanın selameti açısından her iki personel 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu çerçevesinde Banaz Kaymakamlığımızca görevlerinden uzaklaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar 23 Yorum Var
 • Gamze 09.09.2022 22:06
  Allah sizin gibi insanlara bu dunyada yer vermesin altina son model araba almissin ama insan olmayi ogrenememisiniz sizin gibi insanlarin bu dunyada yerii yok
 • Önce İnsanlık 09.09.2022 21:41
  Görmemeleri imkansız, yoldaki taşı seçen şöför koca köpeği nasıl görmez masumane yatıyor nasıl bir vicdansızlık , sorun şöförde yanındaki memur ne yapsın, belkide uyarmıştır, sen bir set üzerinden geçiyorsun görmedin ise geçince anlamalısın niçin hemen durmadın? git 500 mt. sonra geri döngel o hayvan nasıl acı çekti? kendinizden utanın.
 • mehmet 09.09.2022 20:23
  Allah'tan diliyorum birileri de sizin üzerinizden öylece geçsin ve bakıp gitsin! O hayvanda olan vicdanın zerresi sizin gibi yaratıklarda da olsa dünya daha güzel olurdu. Yaşattığınızı yaşamadan ölmeyin!
 • mehmet coşkun 09.09.2022 19:51
  kopegin rengi beyaz gunes isigi yansiyor..birde muhabbete dalip cevre kontrolunu yapmadiysa ondandir..bilerek ezeceklerini dusunmuyorum kesinlikle..
 • zafergülten 09.09.2022 19:46
  bende belediye veteriner işleri Küçükçekmece -istanbul a az rahatsız birkaç sokak kedisi verdim,alırken iyileşince aldığımız yere bırakacaz cevabı,ama aylardır kediler yok ortalıkta. telofon edencede hayvan barınağına vermişlerdir çat telofon kapatma. yahu Küçükçekmece de kedilerin bakıldığı barınak mı var,barınakta birkaç ölüme terkedilmiş aç köpekten başka birşey yok.demek aldıkları hayvanları öldürüp atıyorlar.
Daha fazla yorum görüntüle