Beyoğlu’nda kimliği belirlenemeyen yabancı uyruklu bir kadın, polisi harekete geçirdi. Saatlerce kaldırımda hareketsiz bekleyen ve konuşmayan kadın, polis ekiplerinin tüm ikna çabalarına rağmen hiçbir tepki vermeyince kimliği belirlenmek üzere ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Beyoğlu Camiikebir Mahallesi, Bahariye Caddesi üzerinde kaldırımda ayakta hareketsiz bekleyen yabancı uyruklu kadın, polis ekiplerini harekete geçirdi. İddiaya göre, saat 15.00 sıralarında cadde üzerinde sağa sola giden kadın, kaldırama geçerek hareketsiz beklemeye başladı. Çevredeki esnafın yardım çabalarına cevap vermeyen kadın, hareketsiz kalmaya devam etti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, saatlerce kadını ikna etmeye çalışsa da başarılı olamadı. Sağlık ekiplerinin de yardımlarını reddeden kadın konuşmama eylemini sürdürdü.

5 saat kaldırımda hareketsiz bekledi

Polis ekiplerinin tüm ikna çabalarına rağmen konuşmayan kadın, yaklaşık 5 saat kaldırımda bekledi. 5 saat kaldırımda bekleyen kadını polis ekipleri, kimliğini belirlemek için ilçe emniyet müdürlüğüne götürdü.

Görgü tanığı Mevlüt Baştaş, “Bu hanımefendi saat 15.00 civarlarında yolun karşısında geçiyordu. Anormal davranışlarda bulunduğu için iki tane kadın polis arkadaş geldi. Sordular. Yardıma ihtiyacın var mı, diye. Yaklaşık kırk beş dakika burada beklediler ikna etmek için ama kadın da ne çıt var ne ses var. Polis arkadaşlar gelmeden önce yolun karşısına geçip ilerliyordu. Esnaflar yemek ısmarlamaya çalıştı ama cevap vermedi. Üç beş saate yakındır burada yani. Yabancı uyruklu mu bilmiyorum. Kendisi de herhalde tramvaya maruz kalmış. Ama ben bence engelli vatandaş da olabilir” diye konuştu.

Yorumlar 7 Yorum Var
 • haydi bre 15.09.2022 13:57
  Bazen bir Osmanlı aşkedeceksin be arkadaş...
 • Vatandaş 14.09.2022 15:25
  Biride meditasyon yapıyor yazmış.. Ula gitsin evinde yapsın. Yolun ortasında meditasyon yapsa bar bar kornaya basıp ezip geçerdi o yazıyı yazan arkadaş. Aklı yerinde mi görünüyor ne meditasyonu kırmış kafayı işte normalmi bu ister hintli ister ne olursa olsun..
 • adem 14.09.2022 14:12
  ayakları altına böcek fare veya yılan koyun
 • Ahmet 14.09.2022 13:03
  Harikiri yapıyor
 • Barbar 14.09.2022 11:41
  Türk polisinin ince fikirliliği işte, kadına daha iyi davranmak için bayan polis devreye giriyor. ABD’de direnç gösteriyor diye vururlar.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek