Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ katıldığı bir etkinlikte kendisine yöneltilen "Kılıçdaroğlu aday olup kazanırsa Türkiye'nin nasıl bir yol alacağını düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Türkiye iç savaşı başlar" yanıtını verdi.

ÖZDAĞ'DAN TARTIŞMA YARATAN SÖZLER

Son dönemde Suriyelilere yönelik ifadeleri ve siyasilerle yaşadığı tartışmalarla gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir etkinlikte dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA HDP İLE DESTEĞİYLE KAZANIR"

Bir muhabirin yönelttiği "Kılıçdaroğlu aday olup kazanırsa Türkiye'nin nasıl bir yol alacağını düşünüyorsunuz?" sorusuna yanıt veren Özdağ şu ifadeleri kullandı;

"Kılıçdaroğlu kazanırsa HDP ile desteğiyle kazanır. HDP desteğiyle kazanırsa 2024'te yerel seçimler olur. Yerel seçimlerde Güneydoğu Anadolu'da HDP büyük bir atılım yapar ve belediye başkanlıklarının büyük bir kısmını ele geçirir. Ve örgütle HDP arasındaki etkileşim yoğunlaşır. HDP desteğiyle geldiği için ve devam ettiği için bunlara Kılıçdaroğlu dokunmaz. Bir süre sonra Suriyelilerin yoğun yaşadığı yerde karışıklık çıkar. O zaman bu belediyeler birleşir ve çıkan karışıklığa karşı uluslararası destek ve PKK desteği isterler. Ve Türkiye iç savaşı başlar."

Yorumlar 281 Yorum Var
 • Sera 17.09.2022 02:13
  Ilk defa dogru birsey dedin meymenetsiz herif.
 • İbrahim 16.09.2022 21:15
  hayret ilk defa ümit aıllıca 3-5 cümle kurmuş.. bunu görüyorsan hala ne diye Cumhur ittifrakı karşıtı ouşuyorsun .. neden hdp ye güzellemeler yapan belediye başancıklarına 2 çift lafın olmaz !!
 • Türkoğlu 16.09.2022 18:49
  Şuanda Ülkemizde %10 pkk lı geri kalanların %50 si yabancı uyruklu,göçmen %40 türk vatandaşı var.Bi 50 sene sonrada bunlar hızla çoğaldığı için %30 pkk lı %60 göçmen %10 da türk vatandaşı kalacaktır...Bu yazı şurda dursun..mhp de izlesin
 • tepki 16.09.2022 18:13
  hic bir sey olmaz ulke yuz yil geriye gider yeni secim olur bir yill demez olan sogana satanlara olur yada benim aylik yardim nerde kaldi diyenler bizim halk nankør cok iyilik yaparsan seni satar
 • silke 16.09.2022 17:52
  Müslüman mahallesinde salyangoz satiyor kilicdaroglu varin düsünün.. HAYALLERINDE bile göremezler, iktidarligi BU MILLET, chphdpkk, ya iktidari teslim etmedi..... etmezde.
Daha fazla yorum görüntüle