Rusya lideri Putin'in dün sabah itibarıyla kısmi askeri seferberlik ilan etmesi ülkeyi yangın yerine çevirdi. 300 bin yedek askerin göreve çağrılması sonrasında başlayan protestolarda yüzlerce kişi gözaltına alınırken, çok sayıda kişi de ülkeyi terk etti. Rusya'nın en büyük şehirleri Moskova ve St. Petersburg'tan dün kalkan uçakların en çok Antalya'ya inmesi dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan, Rusya'dan kara yoluyla çıkmak isteyenler, Finlandiya ve Gürcistan sınırında uzun kuyruklar oluşturdu.

Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün açıkladığı kısmi seferberlik kararı sonrasında başlayan protestolarda yüzlerce kişi gözaltına alındı.

1300'DEN FAZLA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İnsan hakları örgütleri seferberlik kararına karşı dün akşam düzenlenen ve binlere kişinin katıldığı gösterilerde 1300'den fazla kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Ülkenin 38 kentinde gösteriler düzenlendiği belirtildi.

GÖSTERİCİLERE 15 YILA KADAR HAPİS CEZASI

İçişleri Bakanı İrina Volk ise protestoları "yasa dışı ve küçük çaplı gösteriler" diye niteledi. Moskova Başsavcılığı, gösterilere katılanların 15 yıla kadar hapis cezası alabileceği uyarısında bulundu.
 

YURT DIŞINA BİLETLER TÜKENDİ

Rus basınına göre, Ukrayna savaşı sürerken 300 bin yedek askeri aktif göreve çağırma çağrısı ülkeden kaçışı da hızlandırdı, İstanbul gibi kentlere tek yön bilet fiyatları hızla yükseliyor. Birçok yere biletlerin tükenmesi de dikkat çekti. Kısmi seferberliğe karşı internet üzerinden başlatılan kampanyaya ise kısa sürede 300 bine yakın kişi imza verdi.
 

RUSLAR ANTALYA'YA AKIN ETTİ

Bu kapsamda, Rusya'nın en büyük şehirleri Moskova ve St. Petersburg'tan dün kalkan uçakların en çok Antalya'ya inmesi dikkatlerden kaçmadı. Yoğun uçak seferleri dünyaca ünlü "flightradar24" uygulamasına da anbean yansıdı.
 

FİNLANDİYA VE GÜRCİSTAN SINIRINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Öte yandan, bugün Rusya'dan kara yoluyla çıkmak isteyenler, özellikle Finlandiya ve Gürcistan sınırında uzun kuyruklar oluşturdu. Vize sahibi Rus vatandaşlarının; Finlandiya sınırında uzun kuyruklar oluşturduğu aktarıldı. Putin'in başlattığı kısmi seferberlik kararı sonrasında vatandaşlar, Rusya'dan kaçmak için çabalıyor.

Yorumlar 115 Yorum Var
 • Dfggfg 23.09.2022 00:57
  Bu duruma göre Rusya için savaşacak asker olmayacak..O vakit sizce Putin ne yapacak ? Kendi mi savaşacak.? Evet yaninda taşidigi Atom Bombasınin dümesine basarak .Bundan başka seçeneģi kalmiyor ..
 • Kripto Avcisi 23.09.2022 00:51
  Levrock22.09.2022 21:14 ilk ucak Israele gidiyor Çok Dogru bunlar da kesin Kriptolar dır ana vatanlarina kaçiyorlar.Türkiye de böyle birşey olursa kesin aynı tablo ortaya çikacak Kriptolar Türkiye için savaşacak degildi ya hemen ana vatanlarina kaçacaklar. Türkiye bu olaydan Rusya dan ders almalı , Türkiye böyle karar vermeden öncd sınırları hava yollarini kapatıp karar vermeli sonra bu hainleri Kriptolari ön cepheye silahsiz göndermeli
 • Kığılı 23.09.2022 00:29
  İşte bizde olan iman ya şehit ya gazi Biz 7 den 70 kadar savaşçı bir milletiz
 • HARPUTLU 22.09.2022 23:58
  Bakıyorum da kimseden ses yok çünkü bunlar birine takımı Rus kızları açık seçik işine gelir çoğu kimsenin. Allah diyen rahatsız eder. Kadeh tokusturanlar turist olur.halbuki ikiside savaştan kaçıyor
 • Levrock 22.09.2022 21:18
  artik Yusuf Yazicinin performansi artar, her hafta GOL atar
Daha fazla yorum görüntüle