TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Faroe Adaları karşısında alınan 2-1'lik mağlubiyetin ardından katıldığı canlı yayındaki tavırlarıyla büyük tepki çekti.

Konuşurken masaya vuran ve hiddetli ifadeler kullanan Altıntop'un A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz hakkındaki haberlere kızarak "Ben sorumluyum ya, biz hocayla devam ediyoruz" çıkışı da büyük tartışma yarattı.

ALTINTOP'UN SİNİRLİ TAVRI BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz hakkındaki haberlere kızan Altıntop, "Ben sorumluyum ya. Biz hocayla devam ediyoruz." ifadelerini kullanırken, takımdaki genç oyunculara sahip çıkılması ve destek olunması gerektiğinin altını çizdi. Canlı yayında konuşurken masaya vurarak ve hiddetli şekilde konuşan Altıntop'un bu üslubu, birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Hamit Altıntop'un maç sonu açıklamaları:

"BİZ HOCAYLA DEVAM EDİYORUZ"

"İstişaremizden sonra diyorum ki, ya biz yola devam ediyoruz. Biz kararlıyız. Burada hiçbir soru işareti var mı? Ben diyorum ki, burada bir iddia. Benim yorumum bu iddiayı kapatır ya. Bunun 15 yerde gündem olması başka ne olabilir arkadaşlar? Ben sorumluyum ya. Biz hocayla devam ediyoruz."

"BUNUN KİME NE FAYDASI VAR?"

"Ya arkadaşlar yine diyorum. Gerçek bu. Başkan ve sorumlu kişi yönetimdir federasyonda. Biz buradayız ve hocayla devam ediyoruz. Siz bana derseniz, bu yeterli değil, bunu kabul etmiyoruz. Tamam düşünürüz, tartışırız, anlatırız. Biri yayında diyor ki, kulağıma bir haber geldi, yarın bir gün göreceksiniz, hocamız haber bekliyor. Aslında oradan değil de buradan haber bekliyor. Bunun kime ne faydası var?"

"BUNLARI GÖRMÜYOR MUYUZ?"

"Çocukların desteğe ihtiyacı olduğunu görmüyor muyuz ya? Ne kadar psikolojik iniş, çıkışlardan geçtiğini görmüyor muyuz? Eren Elmalı'nın gelişim içinde olduğunu, İsmail'in profesyonelliğin kavramını anlaması için geçişte olduğunu görmüyor muyuz? Yunus Akgün, evet değerli, çok kıymetli ama Avrupa seviyesinde olmadığını görmüyor muyuz? Kerem çok iyi bir sezondan sonra devamını getirmek için daha çok çalışmak istediğini görmüyor muyuz? Bunları görmüyor muyuz ya?"

"VAN'DAKİ 10 YAŞINDAKİ ÇOCUK DA BU SİSTEME İNANMALI"

"Merih'le, Çağlar olmadığında orada zorlandığımızı görmüyor muyuz? Rıdvan'ın kültür, lig, dil değişimine girdiğini görmüyor muyuz? Onların bize ihtiyaçları var. Ağzımızın içine bakıyorlar, diyorlar ki umarım bize doğru yolu gösterir, bana yardımcı olur diyor. Biz bunların gayreti içindeyiz. Yoksa tabii ki kupalara katılmak istiyoruz. İyi oynamak istiyoruz. Ama daha çok derdim, Van'daki 10 yaşındaki çocuk da bu sisteme inanmalı. Ben yetenekliysem, bu azmimle başarılı olabilirim. Doğru yerlere gelebilirim demeli."

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Öte yandan Hamit Altıntop'un maç sonu açıklamalarına sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi.

Yorumlar 243 Yorum Var
 • YENİDOĞAN 27.09.2022 14:47
  bırakın bu işleri yenildiğin takıma bak 2 maçtır oynadıgın oyuna bak konuşmalara bak siz hiç bir yere gelemezsiniz bu kafayla
 • MISAFIR 27.09.2022 10:04
  helal olsun hamit e spor camiyasinin spor medyasinin anladigi dilden konustu .kisacasi turk futbolunun gercegi bu dedi.ve basari bekliyorsaniz sabir etmeyi ogreneceksiniz dedi .yanlismi? bence dogru
 • Kömürcü 27.09.2022 09:09
  Ben bu konuşmalardan hiç bir şey anlamadım. Kendini korumaya çalışırken nezaket sınırlarını aşıyor. Bu anlayışla başarı gelmez. En zayıf iki takımdan biriyle berabere kalmışsın. birine de yenilmişsin. "Başaramadık, beceremedik de" konu daha net anlaşılır.
 • esedullah 26.09.2022 23:24
  Adamda ikna kabiliyeti var. Ne konuştuğunu biliyor. Bir de şu var hani derler ya futbolda her sonuç vardır. Ne olmuş yani yenilemez mi? 80 lerde biz de öyleydik. Bir beraberlik alındığında bile havalara uçuluyordu. Futbolda he şeye hazır olmalısınız. Bu kadar devlet meselesi haline gelmemeli. Çok yanlış
 • misafir 26.09.2022 22:20
  eren elmalı fotbulcu diye oynatiyorsun yürü git senden cacık olmaz . bak bidaki maçlar da dizine golleri nasıl sokuyor lar . fotbul nasıl oynanır sen git öğrende gel.
Daha fazla yorum görüntüle