Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden dilencilere göz açtırmıyor. Düzce’de yaşanan son olayda vatandaşlardan para toplayan dilenci, gözaltına alınmasının ardından koltuk değnekleriyle girdiği Zabıta Müdürlüğü binasından yürüyerek çıktı. 

Vatandaşların duygularını istismar eden dilencilere yönelik denetimlerini sürdüren Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler esnasında koltuk değnekleriyle Kızılay Meydanında vatandaşların duygularını sömürerek para istediğini fark etti. 

Gün boyu şahsı takip eden ekipler, daha sonra harekete geçerek düzenledikleri operasyonla engelli numarasıyla vatandaşlardan para dilenen şahsı yakaladı. Yakalanma anlarında ekiplere zorluk çıkaran şahıs daha sonra Zabıta Müdürlüğü binasına götürüldü. Zabıta karakolunda ise engelli taklidi yapan şahsın bir engelinin bulunmadığı anlaşıldı. 

Vatandaşları kandırarak haksız kazanç elde edilen sahte dilenciye Kabahatler Kanunu çerçevesinde cezai işlem uygulandı.

Yorumlar 7 Yorum Var
 • Angara 01.10.2022 02:38
  mahallesindeki ac birine para ver desen faturasini odeyemeyen birine yardim et desen bu bizim lumpenler yuzune bakmaz ama sakat numarasi yapan bir adiyi gorduklerinde icleri sizlar...once komsuna yardim et
 • Ahmet 27.09.2022 20:39
  Hirsiz Arsiz Olur Utanmak Nedir Bilmez Yasalarda Zayif Istedigi kilifa Giriyor Cikiyor
 • Sakaryalı 27.09.2022 09:53
  En KOLAY HIRSIZLIK!!!! cezasıda yok. Sadece yüzsüz arsız olacaksın.
 • reis 27.09.2022 09:22
  Yüzünü niye kapatıyorsunuz soysuzun.
 • TIRIS 27.09.2022 08:59
  Yüzsüzün yüzünü gizlemeyin, herkes bu yüzsüzü tanısın.
Daha fazla yorum görüntüle