Sakarya’nın Akyazı ilçesinde esnafın ‘Paşa’ ismini koyduğu haylaz kedi, mağazanın önünde askıda duran elbiseyi alıp götürdü. Yaşanan olaya ilk başta inanamadığını söyleyen mağaza sahibi, kedinin elbiseyi sürüklediğini gördüğünde yaşadığı şaşkınlığı anlattı.

Olay, Akyazı ilçe merkezinde bulunan bir giyim mağazasında meydana geldi. Esnafın ‘Paşa’ ismini verdiği haylaz kedi mağazanın önünde askıda duran elbiseyi alıp koşarak uzaklaştı. O esnada sokaktan geçen ve olayı gören vatandaş durumu mağaza sahibi İbrahim Akgün’e bildirdi. Mağazadan dışarıya çıkan Akgün, kedinin elbiseyi sürüklediğini görünce şaşkınlık yaşadı. Daha sonrasında güvenlik kamerası görüntülerini izleyen mağaza sahibinin şaşkınlığı adeta ikiye katlandı. Yaramaz kedinin farklı bir zamanda da dükkanda kilitli kaldığını söyleyen Akgün, yaşanan olayı anlattı.

“Çok ilginç, böyle bir şey ilk defa başımıza geldi”
Aynı kedinin daha öncesinde de dükkanın içerisinde kilitli kaldığını aktaran ve yaşanan olayla ilgili konuşan mağaza sahibi İbrahim Akgün, “Sakarya’da 3 yıldır esnafım. Böyle bir şey ilk defa başımızda geldi başımıza. Ben içeride oturuyordum, o sırada dükkanın önünden geçen bir vatandaş seslendi 'kedi elbiseyi götürdü' dedi. İlkten inanamadım aslında. Acaba böyle bir şey var mı diye dışarı çıkıp baktığımda gerçekten elbise yok. Sonra dışarıya baktığımda kedi gerçekten de sürüklüyordu elbiseyi. O esnada sokaktaki farklı bir vatandaş elbiseyi aldı bana doğru getirdi. Çok ilginç, sonradan kameradan görüntülerini aldım. Askıda olan bir elbise aslında. Biz bile bazen zorlanıyoruz elbiseyi askıdan almakta ama kedi başarabilmiş bunu. Sevdiğimiz de bir kedi bu sokakta kedi besliyoruz biz esnaf arkadaşlarımızla birlikte. Daha önceden de bir gün içeride kalmıştı bu kedi, sabah fark ettik” dedi.

“Çok seviyoruz, katlanıyoruz”
Aynı sokaktan esnaf İsmail Aydemir ise, “Bu bizim ‘Paşamız’, elbiseyi alıp kaçan bu. Çok yaramazlık yapıyor ama yapacak bir şey yok. Çok seviyoruz, katlanıyoruz. Bu bizim sokağımızın kedisi” diye konuştu.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • HIDIR BUDUR 03.10.2022 13:22
  Kedinin yavruları var sanırım. yavrularını sıcak tutmak için almış olabilir.
 • Butik 02.10.2022 12:25
  Hırsız Tilkiden sonra hırsız kedi.:) İnsanlık öğrenmişler ama tersten.Madem insanlar çalıyor biz de çalalım demişler. :)) onlara günah ceza yok insanlar içinse yatacak yerleri yok..
 • Misafir-x 01.10.2022 17:19
  Ne güzel insanlarsınız, Siz o kediye merhametle yaklaştıkça Allah da kazancınıza bereket versin inşallah.
 • Emin 01.10.2022 16:31
  yıkamadan temizlemeden aldın astın yerine, birisi de gelip onu alıp giyecek. sonra da siz esnaflık yapmış olacaksınız.