Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Başörtüsü meselesi Türkiye’de 414 milletvekilinin katılımıyla çözülmüş bir meseledir. Şimdi siyaset öncesi helalleşme kısvesi altında başörtüsünü istismar etmenin bir anlamı yoktur” dedi.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, MHP grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun masasında Türkçülüğün esasları kitabının olmasına ilişkin olarak, “Okunmasında yarar var” ifadelerini kullandı.
Başörtüsü çıkışına yönelik olarak Bahçeli, “Başörtüsü meselesi Türkiye’de 414 milletvekilinin katılımıyla çözülmüş bir meseledir. Şimdi siyaset öncesi helalleşme kısvesi altında başörtüsünü istismar etmenin bir anlamı yoktur. Böyle bir yasa Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelirse Milliyetçi Hareket Partisi Meclis kararının arkasında durur, yeni karara ihtiyaç olmadığını söyler. Eğer Kılıçdaroğlu başörtüsü meselesine bu kadar hassasiyet gösteriyorsa milletvekillerinden başlasın başörtüsüne” değerlendirmesini yaptı. Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretine ilişkin soruya Bahçeli, “ABD ziyareti bir çıkışsa gitmesinde yarar var. Biden zaten kürsüde, yolda yolunu şaşırır hale gelmiştir” karşılığını verdi.

Yorumlar 9 Yorum Var
 • İstanbullu 04.10.2022 21:04
  chp İslam adına yeni bir şey yapmak istiyorsa mesela seçmeli olan Kur'an'ı Kerim ve Peygamberimizin hayatını bütün okullarda zorunlu hale gelmesini teklif edebilir. Veya bütün okulların karma eğitimi kaldırabilir .
 • Vatandaş 04.10.2022 20:50
  Kanun ile güvence altına alınması gerekir.
 • sakarya 04.10.2022 17:51
  başörütüsü konuusnda bişr sorun yok . varsa chp nin çrkin tavrıdır. düşmanca yaklaşımızıdr. . chp kendini düzeltisn . sorun chp nin kendisindedir. örtünelerde değil. pids fransız izhnmiyuetliler. Türkleşin olay biter.
 • Mç. 04.10.2022 17:05
  Helal sana adamsın.
 • Emin Mutlu 04.10.2022 16:44
  Kılıçtaroğlu anlaşılıyor ki bağlı başları çözecek. Adam her şeyi nalıncı keseri gibi kendi tarafına yontuyor.
Daha fazla yorum görüntüle