Tayland'da yaşanan şiddetli yağışlar sonucunda Ubon Ratchathani şehri neredeyse tamamen sular altında kaldı.

Son 20 yılın en şiddetli muson sezonunu geçiren Tayland'da etkili olan şiddetli yağışlar sel ve su baskınlara neden olmaya devam ediyor. Şiddetli yağışların etkili olduğu Ubon Ratchathani şehri neredeyse tamamen sular altında kaldı.

Şehirde yardım ve kurtarma çalışmaları, botlar ve helikopterler yardımıyla sağlanırken, Tayland donanması da çalışmalarda görev yapıyor.
Gün içinde aralıklarla olmak üzere şiddetli ve uzun süreli fırtına halinde devam eden muson yağmurları, suların şehirden çekilmesine ve hayatın normale dönmesine izin vermiyor. Şehrin havadan çekilen görüntüleri, felaketi gözler önüne sererken, şehrin içindeki yolların tamamen sular altında olduğu görüldü.

Geçtiğimiz günlerde bölgeyi ziyaret eden Tayland Başbakanı Prayut Chan-o-cha durum raporu almış ve bölge halkıyla bir araya gelmişti. Devlet olarak bölgeye gereken desteğin sağlanacağını belirten Başbakan Prayut, Tayland askeri donanmasının yardım çalışmalarına katılması emri vermişti.

Yolda balık avladılar

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, bölge halkının sel nedeniyle sular altında kalan yolda balık avladığı görüldü.

Öte yandan Tayland’da şiddetli yağmur ve fırtına özellikle kuzey bölgelerde hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Afet Daire Başkanlığı geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada 28 Eylül’den bu yana ülke genelinde toplam 30 eyaletten yaklaşık 75 bin kişinin su baskınları yüzünden evini terk etmek zorunda kaldığını bildirdi.

Yorumlar 16 Yorum Var
 • Takipeder! 10.10.2022 12:12
  Mazlumlar insan eliyle kıyameti yaşar. ALLAH kuşkusuz onları korur. Kafirler ALLAH IN izniyle Melekler tarafından kıyametin en şiddetlisi ni yaşar.
 • Șeyh ȘAMİL ci 10.10.2022 11:52
  Deli dumrula cevap karadenizlilerdemi budha veya belden așağı ya tapıyor. Tabiat olayları kardeș bunlar. Dünyanın hala yarıdan fazlası putperest bilmiyonmu, sırf çin ve hindistan nufusu zaten yarı demek.
 • Emekli ve Kızgın 10.10.2022 11:47
  75 binmi necidir o ya. Koskoca suriyenin yarısı 0.90 kotlu ülkeye gelmiș cıt yok.
 • abdullah 10.10.2022 11:09
  kıyametin ayak izleri
 • numan 10.10.2022 09:11
  dünyanın her yerinde felaketler eksik olmuyor. tarihte asi kavimlere gelen felaketleri bu asırda hepsini birden yaşıyoruz. insanlar şükür süz olduğu gibi isyanları da had safhaya ulaşmış. maalesef bu felaketlerden ders alıp uyanmıyor. böyle giderse kıyamet yakındır. Allah Müslüman evlatlarını nefis ve şeytanın şerrinden ve ahir zamanın fitne fesat ve günahlarından muhafaza etsin.
Daha fazla yorum görüntüle