HaberTürk yazarı Fatih Altaylı TOGG’un Gemlik’teki fabrikasından gelen görüntüler için, “Ortada bir üretim bandı yok, sağda solda tek tük TOGG’lar var” iftirası atmıştı.

TOGG’un resmi hesabından araçların üretim aşamalarının gösteren bir video yayınlandı.

29 Ekim'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Bursa Gemlik'te açılışı yapılan yerli otomobil TOGG'un üretildiği fabrika içinden bugüne kadarki en net görüntüler paylaşıldı. Otomobillerin üretim hattındaki serüvenine yer verilen videoda otomatik olarak çalışan robotlar dikkat çekiyor.

TOGG'un Bursa Gemlik'teki fabrikası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılmış ancak açılıştan kısa süre sonra fabrika içinden paylaşılan bazı görseller özellikle sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Söz konusu görüntülerin ardından Fabrikanın tamamlanmadığı, araçların Gemlik'te üretilmediği iddiaları ortaya atılmıştı.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, TOGG’un üretim bandının olmadığına yönelik yazısının ardından servis edilen Gemlik’teki fabrikaya ilişkin görüntüler için, “Ortada bir üretim bandı yok, sağda solda tek tük TOGG’lar var” demişti.

Togg'un resmi Twitter hesabından paylaşılan tweette, "İnşaata başlangıç töreninden itibaren son gelişmeleri her ayın 18’inde sosyal medya hesaplarımızdan, #Togg Teknoloji Kampüsümüzün son halini 7/24 #HeyeCanlı Youtube kanalımızdan canlı olarak sizlere aktarmıştık. Şimdi de akıllı cihazlarımızın üretim aşamaları ile karşınızdayız. Videomuzun uzun versiyonunu Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz." ifadesi kullanıldı.

Yorumlar 204 Yorum Var
 • Haldun66 30.11.2022 08:43
  Gurur duymamak için kanda bi sıkıntı olması lazım. Üretim bandı yok yalanı uydurup sonra rezil olanlara yeni bi bahane buldum. Robotlar çok ses yapıyor :)))
 • Turhanuzun 06.11.2022 14:14
  Ülkemde böyle üstdüzey teknolojiyle otomobil üretimi beni ziyadesiyle gururlandırdı Allah bu üretimde emeğigeçenlerden razıolsun
 • YUSUF.IR 06.11.2022 06:49
  Maşallah çok güzel.
 • Misafir 05.11.2022 17:46
  Fatih alaylı (Altaylı) her halde bir togg alana kadar veya binene kadar gıgın çıkmaz.
 • Adem 05.11.2022 17:39
  Bunların gözüne gözüne sokacaksın bunların türklüğünden şüphe ederim
Daha fazla yorum görüntüle