Hollywood aktörü Morgan Freeman ve Koreli şarkıcı Jeon Jungkook, Katar'daki Al Bayt Stadyumu'nda düzenlenen Dünya Kupası açılış törenine liderlik etti.

Açılış töreninde Freeman sahneye çıktı ve Kaudal Regresyon Sendromu ile doğmuş olan Katarlı genç Ghanim al Muftah tarafından konuşmaya davet edildi.

Ghanim al Muftah, Morgan Freeman ile birlikte Hucurat Suresinin 13. ayetini okudu.

Oyuncu daha sonra fibromiyalji rahatsızlığı nedeniyle taktığı eldiveni içinde olan sol elini, Katarlı gencin eline ulaşmak için uzattı.

Kaudal Regresyon Sendromu nedir?

Kaudal Regresyon Sendromu, kısaca KRS, omurganın alt (kaudal) ucunun anormal gelişimi ile karakterize, nadir görülen anorektal (anal-rektal) bir doğum kusurudur. Bu durum Ghanim'in vücudunun alt yarısı olmadan doğmasına neden oldu. Ancak Ganim, hayatını engellemek yerine bu durumu aşmayı başardı ve hikayesi ilham kaynağı oldu.

Yorumlar 41 Yorum Var
 • Sevim 21.11.2022 23:49
  Tüylerim diken diken oldu çok çok Anlamlı ve Rabbime Sonsuz şükürler hamdüsenalar olsun Elhamdulillah
 • Okan 21.11.2022 19:03
  13:05 Ahmet, senin gibi sığ düşünenler yüzünden dinimiz yanlış tanınıyor
 • Sadık 21.11.2022 18:16
  Katar liderlerinden Allah cc razı olsun güçlerini iyi kullanıyorlar islam alemini birleştirmeye çalışan bir ülke
 • Serdi 21.11.2022 17:34
  Hucurat 13 meali: "Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdar olandır." Anlamlı bir ayet olmuş her milletten insan vardı orada ayrıca içki servis edilmediği ne kadar da iyi oldu
 • Almanya’dan Yaşar 21.11.2022 17:19
  Bence muhteşem olmuş böyle bir fırsatı kaçırmadıkları için Katar’a ve emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Daha fazla yorum görüntüle