"Geçen hafta bizim şoförlerimiz iş bıraktı. Çalışamıyoruz, verdiğiniz para yetmiyor diyerek, haklı olarak zam istiyorlar" diyen Ankara Özel Halk Otobüsü esnafı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde kontak kapattı. 

Ankara Özel Halk Otobüsü esnafı Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.

Halk otobüsü esnafı “Biz bu yükün altından kalkamıyoruz, biz çaresizliğin altından kalkamıyoruz, bizim çoluğumuz çocuğumuz ne yiyecek? Böyle bir düzen var mı? Diyerek Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde yetkililere seslendiler. Kiralama yapılmasını istiyoruz, destek bekliyoruz diyen Halk otobüsçüler esnafı, kiralama olmazsa evimize ekmek götüremiyoruz dedi.  

"Daha önce İyi Parti Gurup Başkan vekili Adnan Beker’in Mansur Yavaş ile birlikteyiz, bu iş zam değil ama kiralama ile olabilir" sözleri üzerine eylemlerine son veren esnaf, o gün verdiğiniz sözü yerine getirin. Bu esnafı o gün verdiğiniz sözle çalışmaya başlattık. AÖHO Oda Başkanı Kurtuluş Kara, Adnan Beker bu işi yapamıyorsa istifa etsin. Açıklamasında bulundu.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • aaa 24.11.2022 16:53
    Çok kazanmaya alıştınız. Dolmuşçular ve sizler vatandaştan kazanıp, vatandaşa kaba davrandınız, azarladınız. Burnunuz bir karış havadaydı. Bu zamana kadar kazandıklarınıza sayın.