Adana'da "Hayali Sahra Hastanesi" fiyaskosu ve tamamlanmayan öğrenci yurdunun açılışını yaparak gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şimdi de Çukurova’da başka bir skandala imza attı. 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın oğlununun nikahına katılmak üzere 12 Kasım'da Adana'ya gelen CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener aynı gün Çukurova Belediyesi'ne ait bazı eserlerin toplu açılış ve temel atma törenine katıldılar. Çok sayıda kişinin katıldığı törende 23 açılış, 14 temel atma töreni yapıldığı duyuruldu.

Ancak o temellerin bazılarının atılmadığı ortaya çıktı. Onlardan biri "Karavan kamp alanı". Temelinin atıldığı söylenen arazide şu sıralar çobanlar koyunları otlatıyor.

Ayrıca yine sözde temeli atıldığı söylenen Mangal Park alanında da boş arazinin tellerle çevrilmiş olduğu görüldü.

MECLİSTE GÜNDEME BİLE GELMEDİ

Çukurova İlçesi'nin Güzelyalı Mahalle Muhtarı Göktürk Güngör, "Temeli atıldığı denilen karavan kampında ne elektrik ne de su çekilmiş durumda. Bunlar sadece tabela olarak geçiyor. Maalesef hiçbir açılışları gerçek değil" derken, Çukurova İlçe Belediye Meclis Üyesi Mustafa Aslan Deveci ise projelerin çoğunun meclis gündemine bile gelmediğini ileri sürerek, "Temellerini attıklarını söyledikleri yerle gündemimize bile gelmediği gibi komisyondan dahi geçmedi" dedi.

SAHRA HASTANESİ YALANI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun pandemi sürecinde Adana Büyükşehir Belediyesinin "Bir haftada bin kişilik sahra hastanesi kurdu" diyerek övündüğü yerin fuar alanı olduğu ortaya çıkmıştı.

Hastane olarak hiç hizmet vermeyen fuar alanında 2020 yılının Kasım ayında ise Estetik Kozmetik Güzellik fuarı düzenlenmişti. Geçen 12 Kasım'da ise aynı fuar alanında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın oğlunun düğünü yapılmıştı.

Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte nikaha katılıp, şahit olmuştu.

MERDİVENİ OLMAYAN ÖĞRENCİ YURDUNU AÇTI

Kemal Kılıçdaroğlu 19 Ekim'de yine Adana Büyükşehir Belediyesi'nin yurt açılışına katılmış "20 yıldır yurt sorununu çözemediler. Millet ittifakı olarak iktidara geldiğimizde 20 yılda değil, 10 yıl değil 1 yılda yurt sorununu çözeceğiz" şeklinde konuşup, tamamlanmamış yurdun açılışını yapmıştı. Kent Meydanı'nda bulunan kız öğrenci yurdunun merdivenin bile henüz olmadığı, yurdun içinde inşaat pisliklerinin durduğu ortaya çıkmıştı.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Kemal 27.11.2022 14:47
  Reyis bosunademiyor bekara karibosak kolay bunlarda böyle iste
 • Kimse 26.11.2022 11:55
  Bunlar eğer gelsin vay halimize
 • Çiçek. 26.11.2022 10:02
  UTANMA YOK BAZILARINDA HEP YALAN YALAN konuşuyor BU HALIKI APTAL YERİNE Kimse koymasın uyanık kendini sanan utanmadan yalan konuşan hiç bir İŞ BECEREMEMİŞ BATIRMIŞ Kişiler ülkeyi düşmana verirler çünkü halka düşman halkın yanında hiç durmamış TERÖRİST destekçisi kişiler ülkeyi DÜŞMANA TESLİM Eder bizde ortada kalırız AÇ topragım olmadan Devletin olmadan bir hiç OLURUZ ZATEN Bunun için çalışan hainler var dış güçlerin adamları
 • Sarhoş 26.11.2022 09:10
  Herzaman merak etmişizdir bunlar ne içiyor