Terör örgütü PKK/YPG'nin işgalindeki Tel Rıfat ilçesine komşu Azez'de cuma namazı sonrası toplanan kalabalık, terör örgütü PKK/YPG'nin düzenlediği saldırıları protesto etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Pençe Kılıç Harekâtı ile Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerini imha ediyor. Suriye'de daha önce 4 başarılı kara harekâtına imza atan Mehmetçik, Suriye Milli Ordusu ile birlikte yeni bir operasyona hazırlanıyor. Kilis ilinin karşısında yer alan Azez ilçesinde yaşayan halk, Türkiye ve Suriye Milli Ordusu'nun Tel Rıfat'a operasyon düzenleyerek bölgeyi terör örgütü PKK/YPG'den temizlemesini istiyor.

"EVE DÖNMEK İSTİYORUZ"

Terör örgütünün işgalindeki Tel Rıfat ilçesine komşu Azez'de cuma namazı sonrası toplanan kalabalık, terör örgütü PKK/YPG'nin düzenlediği saldırıları protesto etti. Türkiye ve Suriye Milli Ordusu'nun olası kara operasyonuna destek gösterileri düzenlendi. Azez'in Succu kavşağında düzenlenen gösteriye katılanlar, 'Suriye bizimdir', 'Topraklarımızda terör örgütü istemiyoruz' sloganları attı. Gösteride yapılan konuşmalarda Tel Rıfatlılar, Türkiye'ye sonuna kadar destek vereceklerini ifade etti. SABAH'a konuşan Hacı Süleyman, "Türkiye'nin düzenleyeceği kara operasyonuna sonuna kadar destek veriyoruz. Azez'deki çadır kamplarda yüz binlerce Tel Rıfatlı çok zor durumda yaşıyor. Hepimiz evlerimize dönmek istiyoruz. Tek umdumuduz Türkiye'nin bölgeye düzenleyeceği operasyon" dedi.

ÜS OLARAK KULLANIYORLAR

Terör örgütü PKK/YPG, Suriye'nin kuzeyinde Tel Rıfat ve Münbiç ilçelerini 6 yıldır bölge halkına baskı uygulayarak işgal altında tutuyor. PKK/YPG terör örgütü, Tel Rıfat ve Münbiç'i Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı ile teröristlerden temizlenen Afrin, Mare, El Bab, Cerablus gibi güvenli bölgelere yönelik saldırılarında üs olarak kullanıyor. İlçelerden yaptığı sızma girişimleri ve saldırılarla, Türkiye'nin gerçekleştirdiği operasyonlarla oluşturulan güvenli bölgeleri ve halkın güvenliğini tehdit ediyor.

ALMANYA'DAN 300 KİŞİ YPG'YE KATILDI

Almanya'dan son 9 yılda Irak ve Suriye'ye giderek terör örgütü PKK/YPG'ye katılanların sayısının 300 olduğu bildirildi. Hükümet, aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi'nin (AfD) soru önergesine verdiği cevapta PKK/YPG'ye katılmak üzere Almanya'dan 300 kişinin bölgeye gittiğini ifade etti. Bunlardan 150'sinin ülkeye döndüğü kaydedildi. Terör örgütü PKK/YPG'ye katılmak üzere gidenler hakkında şimdiye kadar herhangi bir soruşturma açılıp açılmadığına dair ise bilgi paylaşılmadı.

TERÖRİSTLERDEN BİLİNDİK PROVOKASYON

Türkiye'nin olası kara harekâtı öncesinde terör örgütü PKK/YPG bilindik yalanlarına sarıldı. Türkiye'nin DEAŞ'lıların bulunduğu Hol Kampı'nı hedef aldığı yalanını servis ediyorlar. Batı medyası da buna bir kez daha çanak tutuyor. Ancak terör örgütü YPG'nin servis ettiği fotoğraflar yalandan ibaret. Anadolu Ajansı'nın Teyit Hattı, sosyal ağlarda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hedef aldığı ileri sürülerek paylaşılan fotoğrafların eski tarihli olduğunu ortaya koydu.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Yolcu 26.11.2022 12:27
    Türkiyemize saldi ran Türkiye sinirlarini Asan her hangi pekaka kimolursa olsun. Türkiye in hic BirDevletin ekmegin de suyunda topraginda gözümüz yok Sa .Türkiyeye saldiran her hangi devlet olursa olsun ayni bizim karekterimizi sizlerinde tasima nizi ve Derin düsünmenizi . Allahtan temenni ediyorum. Cünki Türkiye miletive. ve. Mehmetciklerimize. Savasan Rabbimle Savasir Cünkü Türkiye. Rabbimin gücüyle rabbimin ordusuyla Türkiye karsi gelen leriri rabbim helakina ugratacaktir. Türkiye yalnizdegiliz. Rabbimleyiz...??????????