Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mevlana Meydanı'nda düzenlenen ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Büyükşehir Yatırımları ve Afşar Barajı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Tesislerin Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

SINIR ÖTESİNDEKİ TERÖR OPERASYONLARI

Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için diyen şairin ifade ettiği gibi, huzurlu geleceğimiz için canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı şükranla yad ediyoruz. İnşallah bu harekatlarla adım adım ülkemizi sınır ötesinden başlayarak her karışında güvenli hale getirmekte kararlıyız. Rabbim askerimize, polisimize, jandarmamıza güç ve kuvvet versin, her daim muzaffer eylesin.

Konyalı olmak elinde etli ekmek, ağzında Mevlana şekeriyle gezmek değildir. Bu şehrin insanları tarihlerinin mirası, vakur tavırlarıyla kendilerini her yerde belli eder. Milletimizin özeti Konyalılara husumet besleyenler ya kendi köklerinden kopmuş mankurtlardır ya da başka kökleri sulayan riyakarlardır. Biz, bu şehirle beraber yol yürümekten şeref duyuyoruz.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE ÖVGÜ

Dünya Belediyeler Başkanlığını yürüten Konya, belediye hizmetlerinde de farkını ortaya koymaktadır. 

BARINAKTA BİR KÖPEĞİN VAHŞİCE ÖLDÜRÜLMESİ

İki vicdansızın sebep olduğu görüntüleri üzüntüyle takip ettik. Sorumlular tutuklanmış, bir daha benzeri görüntülerin yaşanmaması için gereken tedbirler alınmıştır. Dünyamızdaki canlı ve cansız tüm varlıklar gibi hayvanlar da bize Allah'ın emanetidir. Onlardan elbette istifade edeceğiz ama asla zulmetmeyeceğiz.

Bu konunun yakın takipçisi olacağımızdan kimse şüphe etmesin.

Yorumlar 0 Yorum Var