Türkiye şehitlerine ağlarken, Pençe Kilit Operasyonu sırasında şehit olan Gaziantep'in Nizip İlçesi nüfusuna kayıtlı Teğmen Duabey Onur Öztürkmen'in sosyal medyada yaptığı bir paylaşım yürekleri dağladı. Şehit için sevenleri ve silah arkadaşları sosyal medyada çok sayıda paylaşım yaptı.

Bu paylaşımlarından birinde Şehit Teğmen, "Erken ölürsem, canımdan çok sevdiğim iki, üç arkadaşım var. Beni o gece yalnız bırakmasınlar. Tüm kıyafetlerimi yoksul insanlara verin. Fakirlik nedir bilirim. Anneme sonradan söyleyin. Bu haberi kaldıramaz. Yaşayamadığım bir gençliğim var benim. Doğru düzgün gidemediğim" şeklinde duygusal bir vasiyette bulunuyor.

BELKİ SON SAATİMİZ

Bir başka paylaşımında operasyon öncesi, bomba atar tüfeğini, tabancasını ve el bombasını son kez kontrol eden Şehit Öztürkmen, askeri bir araçta ise arkadaşlarıyla giderken çekilen, "Dost kardeşlerimle son saatimiz. Belki son saatimiz" diyor. Şehidin Kara Harp Okulu Anafartalar Taburu'ndan silah arkadaşları da sosyal medya hesaplarından, "Seninle gurur duyuyoruz" paylaşımı yaptı.

KÖYÜNE DEFNEDİLMEK İSTEDİ

Şehit Öztürkmen'in vasiyetinde köyüne defnedilmesini istediği öğrenildi. Aile Gaziantep'te, şehidin naaşını beklerken acı haberi Üsküdar'da alan şehidin babası emekli Uzman Çavuş Derde Öztürkmen ve annesi emekli öğretmen Gülşen Öztürkmen defin yeri kararını netleştirmelerinin ardından Gaziantep'in Nizip İlçesi'ne gitti.

ŞEHİT ÖĞRETMENİN ADI OKULUNA VERİLDİ

Suriye'nin kuzeyindeki YPG/PKK'lı teröristlerin Gaziantep'in Karkamış İlçesi'ne yönelik roket-havanlı saldırısında hayatını kaybeden öğretmen Ayşenur Alkan'ın adı görev yaptığı okula verildi.

Karkamış İlçesi'nde 21 Kasım'da gerçekleştirilen saldırıda teröristlerin hedefi haline gelen Kocatepe İlkokulu'nda hayatını kaybeden Ayşenur Alkan'ın isminin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatıyla görev yaptığı okula verilmesi için çalışma başlatılmıştı.

Yapılan resmi işlemlerin ardından hazırlanan yeni tabela, okulun girişine asılırken, Kocatepe İlkokulu'nun ismi Kocatepe Öğretmen Ayşenur Alkan İlkokulu olarak güncellendi.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Çiçek. 28.11.2022 13:22
    YİGİTLER İMİZ DEDELERİMİZ. GİBİ DÜŞMANA FIRSAT VERMEDİLER ALLAH IN İZNİYLE BİZDE vermiycez inşallah bu VATAN Bizm ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEZ Onlar cennetlik ALLAH IN İZNİYLE