Geçtiğimiz günlerde bir yayına katılan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtemel cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı, "Bu seçmen isteksizliğini göz ardı etmesek mi diyorum" ve "Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi duyuyoruz. Klasik sağ seçmen, camide bile safın soluna durmaz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz" ifadelerini kullanmıştı. Ağıralioğlu'nun bu sözleri, iki parti arasında tansiyonun yükselmesine neden olmuştu.

CHP'Lİ ALTAY: EVİN ÇOCUĞUNU KULAĞINI EVİN REİSİ ÇEKER

Daha sonra CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, katıldığı bir televizyon programında Yavuz Ağıralioğlu'na yüklenerek, "Kraldan çok kralcılık" tepkisini göstermişti. CHP’li Altay, daha sonra, "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz. Bugün benim izlediğim video hoş bir video değil" sözlerini sarf etmişti.

"KULAK ÇEKMEYİ VE ÇEKTİRMEYİ DOĞRU BULMADIĞIMIZ İÇİN İYİ PARTİ'DEYİZ"

Altılı masada atışmalar devam etmiş CHP'li Altay'ın "Kulağı çekilmeli" sözlerine Twitter hesabından yanıt veren İP'li Ağıralioğlu sert sözler kullanmıştı:

"Herkes bilir ki biz, cesurlar hareketiyiz. Şahsiyetimiz ve tabiatımız icabı, nezaketle ve kimseyi kırmadan yapmaya gayret ettiğimiz siyaseti de memleket, millet hizmeti görürüz.

Endişelerimizi ve hassasiyetlerimizi duymayanlar, kulaklarını iyi açmalı ve denileni doğru anlamalı.

Kendileri gibi düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar iddiası olan bir parti için pek hayırlı ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen.

Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz! Siyaseti milletten, sahadan, istişareden, tenkitten, gerçeklikten koparan, işte bu tehlikeli duygudur.

Bu dil ve üsluptur meselemiz. Siyasette, "Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi koysak da kazanırız." kibri kaybettirir! Özen gösterilmez ise milletin umudu döke saça kaybedilir."

İYİ PARTİ'DEN SONUNDA AÇIKLAMA GELDİ: KENDİ DEĞERLENDİRMESİDİR

Dün, Ağıralioğlu ve Altay arasındaki tartışma hakkında konuşan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Altılı masa Türkiye'nin kurtuluşudur. Bunun altını çizelim. Burada hiçbir tartışmaya mahal yok. Biz demokrasiyi çok içselleştiren ve sayın genel başkanımızın da bu konuda hassasiyeti var. Biz özgürlüklerin zenginliğini esas alan, Türkiye'de hakim kılmaya çalışıyoruz kendi adımıza. Milletvekilimiz sayın Ağıralioğlu'nun açıklaması kendi şahsi görüşüdür. Sayın Akşener'den bir açıklama gelir mi ? Gelmez mi? diye bir sorunuz olmuş. Biz zaten bir süre önce benim aracığımla bunun altını çizmiştik. Sayın milletvekilimizin kendi değerlendirmesidir" sözlerini kaydetti.

CAN ATAKLI: BİRİNİN FİŞTEKLEMESİYLE YAPIYOR

Tartışmalara katılan CHP yandaşı Can Ataklı'da tartışmalara katılarak, Ağıralioğlu ve Altay'a yükledi.

İki ismin altılı masayı sabote ettiğini ifade eden Ataklı'nın tepkisi şöyle:

"Özellikle İYİ Parti'de birtakım saçma sapan adamlar var. Bir tanesi bu Yavuz Ağıralioğlu.

Yani o eski BBP'den. Zaten Muhsin Yazıcıoğlu öldükten sonra esasında onu başkan yapacaklardı.

Fakat orada başka bir numara döndü o sırada. Yavuz Ağıralioğlu dışarıda kaldı. Nedense...

Son işte MHP. MHP'den Meral Akşener ile beraber...

Fakat bana göre tamamen birinin herhalde fişteklemesiyle yada etkisiyle yapıyor.

Tam bu sırada Kılıçdaroğlu'na "Aday olsa seçilmez. Efendim zaten Tayyip Erdoğan onu ister." falan demek. Bu aslında altılı masaya sabotaj, başka bir şey değil. Onu devam ettirdi. 

"KARŞILIKLI ALTILI MASAYI SABOTE ETMEK İÇİN UĞRAŞIYORLAR"

Tabii Engin Altay'ın belki lafı yanlış olabilir. "Bir kulağı çekilsin" diye. Çünkü o lafta çirkin oldu yani. Açık söyleyeyim. O da saçma sapan bir şey oldu yani. "Meral Hanım kulağını çek." Öyle dersen tabii işi azdırıyorsun bu sefer.

Karşılıklı olarak sanki altılı masayı sabote etmek için uğraşıyorlar. Yani liderler biraz artık bu konuda hakikaten herkesin kulağını çeksinler kardeşim."

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Tacettin akdağ 03.12.2022 19:14
  İlk çekilecek kulaklarda biri senin kulağın joon
 • Dramalı 28.11.2022 23:06
  Siyaset meydanlarına bekliyoruz kapalı odadan herkeze akıl vermek kolay sıkıyormu panik atak
 • Erpınar 28.11.2022 22:32
  Önce ataklının kulağını çeksinler. Sonra altılı masadaki herkes birbirinin kulağını tutsun ve çeksin.
 • ismail. 28.11.2022 22:07
  Şizofreni norkozlu kitlenin akıl !!!! Hocası bunlar işte.
 • Armut 28.11.2022 21:55
  Herkes yerini bilecek sende ataklii
Daha fazla yorum görüntüle