Tokat'ta, devlet hastanesinde dahiliye uzmanı Dr. Elif Dağıstan Ergin, annesini randevusuz muayene ettirmek isteyen magandanın yumruklu saldırısına uğradı. Saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Dehşet veren olay, Tokat Erbaa Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. Celal Y., dahiliye uzmanı Dr. Elif Dağıstan Ergin'in odasının kapısını çalarak annesi Yüksel Y.'yi muayene ettirmek istediğini söyledi. Dr. Ergin de öğle arasında olduklarını ve randevu alması gerektiğini belirtti. Buna sinirlenen Celal Y., odaya girip, zorla dışarı çıkardığı doktora yumruk attı.

GÖZALTINA ALINDI

Celal Y., çevredekilerin müdahalesiyle durdurulurken, bu anlar ise güvenlik kamerasınca anbean kaydedildi. Celal Y., polis ekiplerince gözaltına alındı.

Dr. Elif Dağıstan Ergin'in ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

"SERBEST BIRAKILMASIN, CEZASINI ÇEKSİN İSTİYORUM"

Şiddete uğrayan doktor yaşadığı korku dolu anları göz yaşlı olarak anlattı. Uzm. Dr. Elif Dağıstan Ergin, randevusuz hasta bakamayacağını, yoğun olduğunu söylemesi üzerine hasta yakını tarafından darp edildiğini belirterek, "Öğle arasında tekrar geldiler. Bakamayacağımı söyledim. Yüzüme vurdu, boğazımı sıkmaya başladı. Sonra beni poliklinikten dışarı attı, yere düştük. Boğazımı sıkmaya devam ediyordu. O anda sekreterler yardım etmese daha kötü durumlar olabilirdi. Bu tür olaylar sık yaşanıyor. Suçlular serbest bırakılıyor. Serbest bırakımasın cezasını alsın istiyorum" dedi.

 

 

Yorumlar 23 Yorum Var
 • KIZILELMA 30.11.2022 09:33
  O yaşlı dediğin kadına şiddet uygulamasını biliyor, nasıl alıştırırsan öyle gider, randevu alan enayimi
 • müslüman 30.11.2022 07:56
  5 dakklika bakaydı ölürmüydün ortalık boş görünüyor gelen yaşlı biri diye insan bakabilirdi
 • Xyz 30.11.2022 06:27
  İnsan olmak yaşlı bir hastaya 5 dk ayiramayacak kadar zor işte
 • Vatandaş 30.11.2022 03:17
  Çoğu yorumlar gerçekten üzücü Her yerde bir kural ve düzen vardır eğer bir insan acil muayene olmak istiyorsa O zaman acil servis bölümüne gidecek.
 • kadir 30.11.2022 02:34
  Peşin hüküm vermemek lazım zira doktor olmuş çok insanlığını kaybetmiş gördüm. Ya randevusuz alamam falan gibi insan dışı muamele etmeseniz şöyle göz ucuyla bakıp tamam çok acil korkulaçak birşey yok randevu alıp gelin daha fazla yardımcı olalım geçmiş olsun deyip gönderseler tokat erba gibi bir yerde hayvanla karşılaşmazsınız ama öyle muamele ediyorlar ki insana insanlığını unutturuyorlar. Adamın annnesi hasta ana bu ana. Anlatabiliyormuyum?
Daha fazla yorum görüntüle