Türkiye'nin milli değerlerini taklit ederek kendilerininmiş gibi tanıtmaya kalkan Yunanistan, bu kez Türk İHA'larını kopyalamaya kalkışınca alay konusu haline geldi. Yunan medyası 'Türklere rezil olduk' başlığıyla haberi duyurdu.

Türkiye savunma sanayii alanında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında adını yazdırmaya devam ederken, bu durum Yunanistan'da korku, endişe, kıskançlık ve kopyacılığa neden oldu. Yunanistan, Türkiye'nin ürettiği insansız hava aracı Alpkuş'un birebir kopyasını 'Talos' adıyla paylaşınca alay konusu haline geldi.

Ankara'da toplanan Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) alınan kararlar, dakikalar içinde Yunanistan internet siteleri tarafından ilk sayfalara taşındı, televizyonlar İstanbul'dan canlı yayın bağlantıları yaptı.

CNN Yunanistan, 'Türkiye bir kez daha meydan okuyor: Yunanistan Ege Denizi'ndeki adaları silahlandırmayı acil şekilde bırakmalı' derken, Kathimerini gazetesi, haberi 'Türkiye'den yeni gözdağı: Yunanistan adaları derhal silahsızlandırmalı' başlığıyla sundu. Gazete, Ankara'nın batı komşusunu uluslararası hukuk ve uluslararası antlaşmaları ihlal etmekle suçladığını belirtiyor.

Ethnos gazetesi, 'Türk Milli Güvenlik Kurulu'ndan yeni meydan okuma: Yunanistan Ege adalarına silah yığmayı durdurmalı' başlığını seçti. "Türkiye'nin provokasyonları bitmiyor" ifadesini kullanan Ethnos, MGK'daki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) vurgusunu da öne çıkardı.

Ta Nea gazetesi, Yunanistan ve Kıbrıs başlıklarının bir kez daha Milli Güvenlik Kurulu bildirisine girdiğini, söz konusu iki başlıktan vazgeçilemediğini savundu.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • yerli mili 04.12.2022 01:18
  uctu ucuyor ,geldi gelmekte olan
 • emrah niğdeli 02.12.2022 19:32
  bence başarılı 5 senede muazzam olur
 • Osmanlı torunları 02.12.2022 17:54
  Ah uçabiliyormuş. Hayret hemde çift pervaneli. Bizimkiler ozaman bir şeyye yaramaz herhalde ,çünkü tek pervane. Ama her hedefi evvel Allah hep 12,den vurabiliyoruz. Elhamdülillah çok şükür.
 • TÜRKALP 02.12.2022 15:38
  Büyük başarı çim olan yerlere inebilen bir dron bizde bile yok dünyada çime inen bir dron olduğunu zannetmiyorum büyük başarı tebrikler komşuuuu
 • BİROL 02.12.2022 15:09
  Maket uçak uçuranlar bundan daha iyisini yapıyor
Daha fazla yorum görüntüle