'Dünyanın En Büyük 10 Turizm Etkinliği'nden biri olarak seçilen Uzakrota Global 2022, 29 Kasım’da Hilton Bosphorus İstanbul’da gerçekleşti.

Türk Hava Yolları, Toursim Malaysia, Wtatil, Paximum, Amadeus, HotelRunner, Istanbul Welcome Card, Balkan Holidays ve Flyhub desteğiyle turizm sektörü için en prestijli organizasyonların başında gelen Uzakrota Summit Global 2022, seyahat acenteleri, havayolu şirketleri, oteller gibi farklı sektörlerden firmaları ve girişimcileri bir araya getirdi.

DÜNYA DEVLERİ İSTANBUL'DA BİR ARAYA GELDİ

Sektörün tüm paydaşları tarafından sorunları masaya yatırılarak çözüm önerileri arandığı  Uzakrota Summit Global'de turizm alanında ve seyahat teknolojilerinde yaşanacak gelişmelere ışık tutulurken, turizmde 2023 beklentileri de masaya yatırıldı.

TÜRKİYE HELAL TURİZMDE 1 NUMARALI DESTİNASYON

Haber7.com ve Gezelim'in de katılımcı olarak yer aldığı organizasyonda açıklamalarda bulunan HalalBooking CMO'su ufuk Sezgin "Biz İngiltere merkezli bir şirketiz ve Türkiye'de de TÜRSAB üyesi şirketimiz var. Dünyada helal turizm sektöründe birinciyiz. 2022 yılını değerlendirecek olursak, en yoğun yılımızı yaşadık. Yaklaşık 120 bin yolcumuz oldu. En yoğun destinasyon ise Türkiye oldu. Türkiye'de helal turizmi anlamında bir numaralı destinasyon. Özellikle Antalya ve Alanya bölgesindeki plaj otellerine çok rağbet var. 110 ülkeden rezervasyon aldık bu yıl rekor yılımız oldu. Gelecek sezonda bu rakam üzerine çıkacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Uzakrota'nın turizm sektörü için büyük önemi olduğunu vurgulayan Flyhub İcra Direktörü Necdet Uçarlar ise "Uzakrota'nın bizlere en büyük getirisi, sürekli olarak yazılımsal ve donanımsal olarak gelişmekte olan turizm sektöründe firmalar geliştirdikleri yenilikleri ve çözüm alternatiflerini burada birbirine aktarıyor. Bizim 'B2B' dediğimiz uçtan uca iki işletmenin çözümüne yönelik organizasyon. Flyhub olarak amacımız seyahat acentelerine bir çözüm ortaya olabilmek. Uçak bileti, transfer ve otel konaklaması gibi seçenekleri bizim platformumuzdan alabilmesini sağlamak istiyoruz. Globalde bu hizmeti verdiğimiz için Türkiye'de de firmaların ürüne doğru fiyat ve hızlı ulaşmasını sağlamaya çalışıyoruz." açıklamasında bulundu.

Tourism Malaysia Pazarlama Müdürü İbrahim Çağrı Sağlık, "B2B çalışmalar açısından Uzakrota'nın sektörde çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek, "Burası pandemi döneminde kaybedilen bağlantıların yeniden sağlanması için büyük şans. Malezya pandemi süresince sınırlarını kapatmıştı. 2 Nisan tarihinde tekrar sınırları açarak uluslararası seyahate izin verdi. Bizde çalışmalara hız verdik. Ancak pandemi döneminde epey bir kayıp yaşandı bunu telafi etmeye çalışıyoruz. Dünyada havayolunda ciddi bir koltuk sıkıntısı var. Bunu aşabilecek şekilde uçuş bağlantılarını planlayıp, acentaların da bunları hazırlamasına destek oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Skyhub Outbound Müdürü Orhan Durmuş, "5 senedir her yapılan Uzakrota'da yer aldık. Burada havayolları, teknoloji tarafı ve otelcilerle bir araya gelmek bizler için çok önemli. Sektörde çalıştığımız müşterilerimiz ve tedarikçilerle bir araya geldik ve sektör için önemli değerlendirmelerde bulunduk. Yüzde yüz bir Japon firmasıyız. Sadece B2B olarak acentelerle çalışıyoruz. Türkiye'de yaklaşık 350-400 acenteye 60 ülkede yer servisleri sağlıyoruz." dedi. 

Yorumlar 0 Yorum Var