SSB projesi olarak Aselsan-Roketsan iş birliğinde yerli ve milli olarak geliştirilen Hava Savunma sistemi Hisar'dan yeni görüntüler paylaşıldı.

360 derece etkinliğe sahip sistem, en az 9 hedefe aynı anda angajman ve ateşleme yapabiliyor. HİSAR O+ sisteminin önleme menzili 25 kilometreyi buluyor.

Her türlü hava koşulunda çalışma yeteneğine sahip HİSAR, savaş uçakları, helikopter, havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve silahlı/silahsız insansız hava araçlarına (İHA/SİHA) karşı etkili oluyor. Mevcut ihtiyaç ve tehditlere uygun olarak tasarlanan HİSAR, ülke hava savunmasında ciddi bir güç çarpanı olacak.

HİSAR O+ sistemi dağıtık, esnek mimari yeteneğiyle nokta ve bölge hava savunma görevleri icra edecek. HİSAR O+ sisteminin batarya ve tabur yapılarında teşkilatlanma alt yapısı bulunuyor. Sistem, Atış Kontrol Merkezi, Füze Fırlatma Sistemi, Orta İrtifa Hava Savunma Radarı, Elektro Optik Sistem, Kızıl Ötesi Arayıcı Başlıklı Füze ve RF Arayıcı Başlıklı Füze unsurlarından oluşuyor.

HİSAR hava savunma füze sistemlerinde ilk olarak HİSAR A+ teslim edilmişti. Test atışları süren uzun menzilli hava savunma sistemi SİPER'in ise 2023'te kullanıma hazır hale gelmesi hedefleniyor.

Yorumlar 29 Yorum Var
 • Ahmet 03.12.2022 11:18
  Ey Herseye muhalafet olan kardesim cok sükür bu kadar yapilmis calisirsan daha neler yapilir .Yapilanlari kücükseyecegene gururlanman lazim.Ama söz meclisten disariya eger hain isen ne yapilsa begenmezsin .ALLAH Dini Devleti Milleti Bayragi ve Namusu icin calisandan RAZI olsun.Reis Yola devam ALLAH yar ve yardimcin olsun.
 • Türk 03.12.2022 09:46
  Allah emeği geçenlerden razı olsun... Tamamen yerli ve milli olana kadar durmak yok yola devam....
 • Eren 03.12.2022 08:41
  Erdoğan nemi yaptı görmeyenin yüzüne dizine değsin
 • vatanperver 03.12.2022 01:17
  Ya rabbim yerli silahlarımıza düşman olan iç hainlere fırsat verme.
 • Vatandaş 03.12.2022 00:18
  Ak saçlı , bu sistemler minik roketleri engelleyemez...zaten suriye sınırında konuşlu olan hisar A larımız var...Biraz mantıklı yorum yapsan iyi olur..iyi niyetle yazıyor olman durumu kurtarmıyor..senin istediğin şeyin tabanca ,makinalı yada uzun namlulu tüfeğin mermisini füze ile karşılamaya benziyor ..Böyle bir sistem henüz dünyada yok ..
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek