İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentinde yakın mesafeden ateş açtığı bir Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin, Nablus kentinin güneyindeki El-Huvvara beldesinde bir Fİlistinliye yakın mesafeden ateş açtığı belirtildi.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu'na (KAN) göre de İsrail askerleri, iki askeri bıçakladığı iddia edilen bir Filistinliye ateş açtı. Olayda iki İsrail askeri hafif yaralandı.

Olaya ilişkin sosyal medyada paylaşılan görüntüde ise bir İsrail askerinin kendisinden kaçmaya çalışan bir Filistinli ile itişip kakıştığı ve ardından askerin Filistinli gence sıfır mesafeden iki el ateş ettiği görülüyor.

AMBULANSIN GENCE ULAŞMASI ENGELLENDİ

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada da İsrail ordusunun ambulansın yaralıya ulaşmasını engellediği belirtildi.

Açıklamada, "Huvvara beldesinde İsrail askerleri tarafından yakın mesafeden vurulan bir Filistinli için bölgede bulunan ambulansın olay mahalline ulaşması engellendi" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar 56 Yorum Var
 • Serkan 05.12.2022 06:58
  Korkak köpekler yok olacağınız günler yaklaşıyor. Allah'ın laneti, gazabı üzerinize olsun. Amin.
 • Mustafa 05.12.2022 03:34
  Allahımmmmm
 • Fatih 03.12.2022 22:36
  Dostum İsrail diyeceksiniz bundan sonra...aklı olan anladi
 • yerli mili 03.12.2022 22:24
  bir atombombasi atilmasi lasim
 • yahya yaşar 03.12.2022 22:19
  Küfür tek milletir,Allah sizi kahretsin.Rabbim İslam alemine tez zamanda birlik beraberlik güç kuvvet versin.islam alemine bir baş lazım
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek