Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, Piyade Astsubay Yusuf Ataş ve Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit'in vasiyetlerinin yer aldığı videoyu paylaştı.
MSB'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 25 Kasım'da bölücü teröristlerin taciz ateşi sonucu şehit olan Öztürkmen'in, arkadaşlarına bıraktığı son sözleri, Cem Adrian'ın "Kül" şarkısı eşliğinde seslendirildi. Görüntüde, şu ifadeler yer aldı:

"Erken ölürsem, canımdan çok sevdiğim 2, 3 arkadaşım var. Beni o gece yalnız bırakmasınlar. Hakkım 1 kişi hariç herkese helaldir. Tüm kıyafetlerimi yoksul insanlara verin. Fakirlik nedir bilirim. Anneme sonradan söyleyin, bu haberi kaldıramaz. Yaşayamadığım bir gençliğim var benim, doğru düzgün gülemediğim."

MSB'nin videosunda, 1 Ekim'de şehit olan Yusuf Ataş'ın, "Eğer ölürsem bir lösemili kız çocuğunun bütün masraflarını karşılayın hayatı boyunca." şeklindeki sözlerini içeren görüntüsü de paylaşıldı.
Bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşinde yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 28 Kasım'da şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yiğit'in, görevi sırasında "Anneler Günü" dolayısıyla annesine duygularını dile getirdiği görüntülere de yer verildi. Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Sevinç'in görev yaptığı bir bölgede zeybek oynarken çekilen görüntüler de videonun sonunda yer aldı.

"Vasiyetiniz, vasiyetimizdir"

MSB, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İşte Türk askeri budur. Mehmetçik budur. Onlar hayattayken de şehadete yürürken de kendini düşünmez. Daima devleti, milleti ve insanlık için yaşar. Son nefeslerini verirken bile gerideki mazlumu, mağduru, düşünür. Vasiyetiniz, vasiyetimizdir. Şehitlerimize rahmetle." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar 36 Yorum Var
 • YURTSEVER 05.12.2022 10:06
  Selin sayek böke ye seyrettirin bu yürek sızlatan videoyu..
 • Murat Sözer 05.12.2022 09:20
  Allah mekanınızı cennet eylesin ailelerine sabır versin sizin gibi yiğitler var olduğu sürece bu vatanı kimse bölemez
 • Arif 04.12.2022 23:20
  Sehadet mertebesini Rabbim ancak boyle genclere nasip eder, kimileri ise ancak fakir halkin cocugu oluyor diye basit bir yaklasim ile bakar. Imanli ise bu genclere gipta ile bakar ve gonulden bana da sehadet nasip olurmu diye kalbinden bir umut besler. Rabbim son nefesimiz sehadet ile vermeyi nasip etsin.
 • Kızıl elma 04.12.2022 22:27
  Allah cc rahmet eylesin mekanları cennet olsun İnşaallah
 • Turancılar 04.12.2022 21:27
  Allahınıza kurban olayım, rabbim Peygamber efendimize komşu eylesin inşaallah
Daha fazla yorum görüntüle