Bir dönem Wuhan'daki laboratuvarda çalışan ABD'li bilim insanı Andrew Huff, koronavirüsün ABD'li fon sağlayıcıların desteğiyle Çin'de üretilip yayıldığını ve pandemiden 2 yıl önce sızdırıldığını iddia etti.

ABD’li bilim adamı Andrew Huff’ın iddialarına yer verilen ve New York Post kaynaklı haberde, koronavirüsün ABD’nin Wuhan’da fonladığı bir laboratuvardan çıktığı belirtildi. 

Dr. Huff, sağlanan hibe fonunun 'SARS-CoV-2'nin üretilmesiyle' ilgili olduğuna iddia etti. 

VİRÜS, PANDEMİDEN 2 YIL ÖNCE SIZDIRILDI

Wuhan'daki tartışmalı laboratuvarda çalışan Andrew Huff, koronavirüsün insan yapımı olduğunu ve pandemiden 2 yıl önce Wuhan'daki laboratuvardan sızdığını öne sürdü.

YAZIŞMALAR ORTAYA ÇIKMIŞTI

Öte yandan EcoHealth Alliance ile ABD hükümeti fon sağlayıcıları arasındaki elektronik posta yazışmaları ortaya çıkmıştı.

Yazışmalarda yarasalar ve diğer yüksek riskli türlerden alınan viral DNA'ların Haziran 2017 ile Mayıs 2019 arasında Wuhan'daki tesise gönderildiği bilgisi yer almıştı. 

DELİLLER ÇİN TARAFINDAN ORTADAN KALDIRILDI

Diğer taraftan Huff, Wuhan’daki laboratuvara gönderilen bu bilgilerin ortadan kaldırıldığını da kaydetti. Huff, bilgilerin tamamının Eylül 2019'da Çin tarafından kaldırıldığını ifade etti.

ABD İSTİHBARATININ DA BU İŞİN İÇİNDE OLABİLECEĞİNİ İDDİA ETTİ

Dr Andrew Huff, “ABD istihbaratının da bu çalışmanın farkında olduğunu ve bu işe karışmış gibi göründüğünü" iddia etti.

BİLL GATES’İN PATENTİNİ ALDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Diğer yandan, pandemi sürecinde yaptığı açıklamalarla tartışma konusu olan Bill Gates’in fonladığı Pirbright Enstitüsü’nün koronavirüsün patentini aldığı iddia edilmişti. Ancak bu iddianın gerçek olmadığı ve söz konusu patentin koronavirüs ailesinden başka bir virüse ilişkin olduğu belirtilmişti.

Yorumlar 0 Yorum Var