İlk defa kış mevsiminde ve Ortadoğu’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası tüm hızıyla devam ediyor. Nefes kesen müsabakaların oynandığı Dünya Kupası'nda ilginç bir stat kararı alındı. Bu dev organizasyonun sonuna Katar'da bulunan stat sökülüp Tunus'a hediye edilecek.

Dünya Kupası tarihinin ilk sökülebilir tesisi olarak tarihe geçen Stat 974, bugün son kez Brezilya-Güney Kore maçına ev sahipliği yapacak

Stadyum Dünya Kupası'nın ardından sökülüp Tunus’un Safakes şehrine inşa edilecek.

Açıldığı zaman ismi Ras Abu Aboud olarak belirlenen stadyumun ismi 974 oldu. 974 rakamı ise Katar ülkesinin telefon kodu olarak biliniyor. Ayrıca stadyumun yapımında 974 adet taşıma konteyneri kullanıldı. Katar'ın stadyum ismine kendi ülke kodunu koyması, Dünya Kupasında ülke tanıtımı için yapılan reklam çalışmalarından biri olduğu düşünülüyor.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Kul insan 05.12.2022 21:13
    Yaşasın Müslüman kardeşliği. Katar benim gözümde şampiyon oldu bile. Amerika Avrupa 'nın düşmanca yanlış Müslüman profilini Katar yıktı. Güzel ve akıllı Müslüman profilini dünyaya gösterdi. Sorgulayan gençler çoğaldıkça Müslümanların sayısı artacak inşaAllah. Ahir zamanda para gücünün ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşıldı. Para ticaret sisteminde sıfır taviz diyorum.
  • Mehmet Çapar 05.12.2022 19:08
    Gerçekten harika bir çalışma olmuş. Taşınabilir olması inanılmaz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek