ABD Başkanı Joe Biden'ın yeni bir çip fabrikası hakkında yaptığı konuşmada dilinin sürçmesi sosyal medyada gündem oldu.

ABD Başkanı Joe Biden, Tayvan merkezli çip üreticisi TSMC'nin Arizona eyaletinde açacağı yeni fabrikayı ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Biden, firmanın daha önce Phoenix'te 12 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını hatırlattı. TSMC'nin ikinci büyük yatırımını duyurduğunu müjdeleyen Biden, "Burada Phoenix'te çip yapmak için ikinci bir fabrika inşa edecekler" ifadelerini kullandı. "Üç nano çipler, üç nano çip. Üç nano olan çipler. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz işte! Nano, neno! Bilmiyorum!" diyen Biden'ın ifadeleri salonda gülüşmelere neden oldu. Biden'ın dil sürçmesi sosyal medya platformlarında da çokça paylaşıldı.

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞTI

Kamboçya'nın başkenti Punom Pen'de geçtiğimiz ay düzenlenen Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) 2022 Zirvesi'ne katılan Biden, konuşması sırasında yeni bir gafa daha imza atmıştı. Kolombiya ile Kamboçya başbakanını karıştıran Biden, "Şimdi tekrar Kamboçya'da beraberiz. Daha önce yaptığımızdan daha güçlü bir ilerlemeyi inşa etmeyi dört gözle bekliyorum ve Kolombiya'nın Başbakanına ASEAN başkanlığındaki liderliği ve bizi ağırladığı için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar 8 Yorum Var
 • Çiçek 08.12.2022 10:51
  BU ADAMI HİÇ DÜŞÜNEN VARMI BU HALDE HER KEZ İN Önünde sürekli unutkanlık halinde olması şaşırması yere. düşmesi daha da ileri bir seviyeye çıkana kadar KÜRSÜYE ÇIKARTMAYA Devam ı edecekler sizin için her şey paramı saglık mı
 • Abdullah 08.12.2022 09:26
  ''Biz bölgemizde barış değil, savaş istiyoruz'' diye konuşan Ecevit misali....
 • Dadik İsmail 08.12.2022 08:14
  Kafa gidik olmasına rağmen yine de bizim genel müdür gibi, namussuz siyaseti getireceğiz demiyor.
 • canacan 08.12.2022 07:59
  bunak
 • Hasan SGK Emekli 08.12.2022 01:33
  Yöneteni yönetenlerin olduğu bir dünyada bu memurlara neden takılınır anlamak mümkün değil.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek