Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, 6 yaşındayken bir cemaate mensup adamla evlendirilen kadının iddialarıyla ilgili köşe yazısında çarpıcı detaylara değindi.

"BÖYLE BİR SAPIKLIĞIN TOZUNA BİLE RASTLAMADIM"

İslami bir çevrenin içerisinde doğduğunu ve hayatının İslami cemaatlerin içerisinde geçtiğini belirten Ahmet Hakan, "İyice marjinal kalanlar hariç tarikatları biliyorum. Nurcuların bütün kollarını tanıyorum. Radikallere bile aşinayım. Fakat ben bu çevrelerin hiçbirinde...6 yaşındaki bir kız çocuğun yetişkin bir adamla evlendirildiğine hiç mi hiç tanık olmadım. Böyle bir sapıklığın izine tozuna bile rastlamadım. Bu tür bir sapıklığın söylentisini bile duymadım." dedi.

"KANIM DONDU RESMEN"

İsmailağa’ya yakın vakfın başkanı olan bir adamın 6 yaşındaki kız çocuğunu 29 yaşındaki bir adamla evlendirdiğini öğrendiği andan itibaren 'Böyle bir olay nasıl olabilmiş? Bu nasıl vakıf? Bu adam nasıl İslami çevrelerin içinde barınabilmiş?' diye hayretler içerisinde olduğunu söyleyen Ahmet Hakan, "Ben 18 yaşın altındaki evliliklere “Olmaz böyle şey” derken... Bu tür evlilikleri çocuk evliliği diye reddederken... 6 yaşındaki bir bebeği evlendirmişler. Olacak şey değil. Kanım dondu resmen." diye konuştu.

Savcılığın hazırladığı iddianameyi gördüğünü ve ses kayıtlarını okuduğunu dile getiren Hakan, insanlığından utandığını ve bunun tam bir pedofili vakası olduğunu söyledi.

BAKANLIK AVUKATI DURUŞMALARA KATILACAK

Hakan, "Bu konuya devletin el atması lazım. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, derhal bu olayla ilgili tutum almalı. Duyduğuma göre Bakanlık avukatı, müşteki sıfatıyla duruşmalara katılacakmış." dedi.

"BU SAPIKLIKLA YÜCE İSLAM'IN BAĞDAŞMAYACAĞININ ALTI ÇİZİLMELİ"

"Bu olayın dine, diyanete vereceği zararın önüne geçilmesinin yolu şuralardan geçiyor:" diyen Ahmet Hakan, köşe yazısını şu sözlerle noktaladı:

İslami vakıflar ve dernekler, bu olay karşısında sesini yükseltmelidir.

Diyanet, bu sapıklıkla hesaplaşmalıdır.

Din adamları, bu konuda net bir tavır koymalıdır.

Altı yaşındaki bir kız çocuğun evlendirilmeye kalkışılmasının dinle alakası olmadığı vurgulanmalı, bu sapıklıkla yüce İslam’ın bağdaşmayacağının altı çizilmeli.

Kendilerine “Müslümanım” diyenlerin, bu korkunç iddiaları mideleri bulanmadan okumaları, dinlemeleri mümkün değildir.

Tutumlar da buna uygun olmalı.

Yorumlar 9 Yorum Var
 • zeynep 18.12.2022 15:28
  Allah böylelerinin belasını versin hiçmi utanmaları yok ve yüce Allah'ım kimsenin kızına bunu yaşatmasın
 • KÇB 09.12.2022 23:27
  Yazık çok yazık gazeteci olarak keşke emin olsaydınız, bu hanım efendinin 19 ve 21 yaşlarında 2 kız kardeşi daha kendinize sorun lütfen, bu zihniyette olan bir baba diğer kızlarını neden hala evlendirmedi, başka kimse kalmamışmı cemaatte kızlarını evlendireceği? Rabbim affetsin iftira atmak ve ona inanmak kul hakkının en büyüklerindendir.
 • x bir baba 09.12.2022 10:51
  seçimler yaklaştığından müslümanlar töhmet altında bırakılmak isteniyor asıl konuşulması gereken şey urfada 2-3 ton soğanın çürümeye terkedilmesi ve soğanların fiyatlarının yukarı çıkması konuşulmalı bunu yapanların ticaretten ömür boyu men edilmeleri gerek
 • Bursalı 09.12.2022 00:59
  Bu bir video mu sizce...........
 • Müyesser kovar 08.12.2022 22:13
  Ahmet Hakan nedense �slam ve Müslümanlar hakkında olumsuz söylemler, özellikle tarikat ehli kişilere araştırmadan iftira a yüklü çamur atmak için yolda duruyor... İnşallah gerçekler en kısa zamanda ortaya çıkar. Gerçekten bu olay iftira ise, bu iftirayı atanlar nasıl yaşayacaklar, en büyük ahlaksızlık, iffetli insanlara iftira atmaktır... Rabbim hiçbir müslümanı zalim, insanlıktan nasibini almamış kişilerin eline düşürmesin...
Daha fazla yorum görüntüle